Of’ta hasta çocuklara da hastanede eğitim var

Of’ta hasta çocuklara da hastanede eğitim var

Of Kaymakamı Eyüp Fırat, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü idris Kabahasanoğlu Of Devlet Hastanesi’nde hasta çocuklara eğitim veren anasınıfını ziyaret ederek miniklere çeşitli hediyeler verdiler.

Of Kaymakamı Eyüp Fırat, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü idris Kabahasanoğlu Of Devlet Hastanesi’nde Of Şehit Ahmet Türkkan Anaokuluna bağlı olarak hasta çocuklara eğitim veren anasınıfını ziyaret etti.

Hastanenin Çocuk Servisinde açılan anasınıfında öğretmen Nimet Yazıcı tarafından hasta çocuklara haftanın beş günü beş saat eğitim veriliyor.

Kaymakam Fırat öğrencileri ziyaretten duyduğu memnuniyeti; “Öncelikli olarak yavrularımıza geçmiş olsun diliyorum. Miniklerimiz burada hem tedavi görüyor hem de eğitimlerinden mahrum kalmıyorlar. Böylece hastalıklarını da bir nevi unutuyorlar. Devletimiz eğitime büyük önem veriyor. Vatandaşımızı her yerde eğimle buluşturuyor. Bir öğrenci de olsa ona öğrenci tahsis ediyor. Allah’a şükürler olsun devletimiz bu seviyeye geldi. İşte sosyal devletin bir gereğidir bu. Allah devletimize milletimize zeval vermesin. Burada emeği geçen herkesi tebrik ediyor, teşekkür ediyorum.” Sözleriyle düşüncelerini ifade etti.

Of Belediye Başkanı Salim Sarıalioğlu da ziyaretle ilgili duygularını, "Bizler eğitimi çok önemsiyoruz. O bakımdan bu eğitim hizmetini çok güzel bir eğitim hizmeti olarak görüyoruz. Çocuk Servisinde Anaokulunun olmasıyla yavrularımız hem hastalıklarını unutuyor hem de eğitimden mahrum kalmıyorlar. Bizler de elimizden geldiğince onları desteklemeye devam edeceğiz. İnşallah yarınlarımız daha güzel olacak. Yavrularımıza rabbimden acil şifalar diliyorum. Ailelerine de kolaylıklar diliyorum. Hepinizi Allaha emanet ediyorum." Diyerek sözlerini tamamladı.

Ziyarette Kaymakam Fırat ve Başkan Sarıalioğlu öğrencilere hediye takdim etti. Öğrenci ziyaretinin ardından hastanede yatmakta olan hastalar ziyaret edilerek geçmiş olsun dileklerinde bulundular. Ziyaretin akabinde Of Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Şaban Uysal misafirlerini makamında ağırlayarak çay ikram etti. Başhekim Uysal ziyaretle ilgili,” Bu ziyaret bizi son derece mutlu etmiştir. Kurumum adına, hastalarım adına teşekkür ediyorum. Bu tür ziyaretleri her zaman bekliyoruz.” diyerek düşüncelerini ifade etti.

Hastane ziyaretine; Of Kaymakamı Eyüp Fırat, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü idris Kabahasanoğlu, Hastane Müdürü Reşat Çolak, Of ŞAT Anaokulu Müdürü Salime Akyüz katıldı.