Başkan Sarıalioğlu’ndan başarılı sporculara altın

Başkan Sarıalioğlu’ndan başarılı sporculara altın

Artvin Borçka’da düzenlenen 1. Kafkas Ülkeleri Karate Şampiyonasında derece elde eden Of Belediyespor Kulübü Karate Takımı sporcularını makamında ağırlayan Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, kendilerini altınla ödüllendirdi.

Artvin’in Borçka İlçesinde düzenlenen 1. Kafkas Ülkeleri Karate Şampiyonasına katılan ve dereceye giren Of Belediyespor Kulübü Karate Takımı sporcularını makamında ağırlayan Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, sporcuları altınla ödüllendirdi.

Şampiyonaya 10 sporcuyla katılan Of Belediyespor Kulübü Karate Takımında 55 kiloda Resul Eroğlu, 49 kiloda Efna Korkmaz, 30 kiloda Zübeyde Doğan ve Tuğçenaz Köroğlu birinci olurken, Oğuzhan Şişik ile Merve Ulusoy ise ikinci oldular.

Daha öncede Trabzon’da yapılan 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri karate ligine de 31 sporcuyla katılan Of Belediyespor Kulübü Karate Takımı, yapılan yarışmalarda da en fazla madalya alan takım olmuştu. Abdulkadir Zengin, Nisa Nur Kalemci, Hatice Naz Çakıroğlu, Efna Korkmaz, Merve Ulusoy ve Salih Bayram birinci olurken, 6 sıklette ikincilik ve 11 sıklette de üçüncülük elde etmişti.

Her iki yarışmada derece yapan sporcuları antrenörleri ve Karate Derneği yöneticileri ile birlikte makamında ağırlayan Başkan Sarıalioğlu, başarılı sporcuları altınla ödüllendirdi.

ÜLKEMİZİN BU YİĞİTLERE İHTİYACI VAR

Sporla uğraşan gençlerin hem zihinsel açıdan hem de fiziksel açıdan daha başarılı olduklarını ifade eden Başkan Sarıalioğlu; “Of Belediyespor Kulübümüzün yurt içi ve dışında Of’umuzu, Trabzon’umuzu ve Ülkemizi başarıyla temsil eden Karate ve Basketbol takımlarımızın sporcularını ödüllendirdik. Bu anlamlı günde sporcularımızın heyecanına ortak olan ailelerimiz ile tüm destek veren herekse teşekkür ederim. Ayrıca yöneticilerimizi, antrenörlerimizi ve genç sporcularımızı da tebrik ediyorum. Sporcumuzu ve bu başarılarında büyük emeği bulunan Antrenör Salih Doğan ve Halit Saral'ı canı gönülden tebrik ediyor, üstün başarılar diliyorum. Gençlerimiz hem yetiştikleri çağda hem de ileriye yönelik daha aktif, daha sosyal, daha katılımcı, daha kişilikli, paylaşımcı ve başarılı oluyorlar. Ben hem öğrencilerimizi, hem hocalarımızı hem de velilerimizi kutluyorum. Burada büyük bir emek var ve bunun karşılığı da kazandığınız madalyalardır. Bu madalyalar gelecek hayatlarında onların başarısını arttıracak, yol gösterecek, örnek bir kişilik olacaklar inşallah. Kendisine faydası olmayan bireyler çevresine de fayda sağlayamaz” diye konuştu.