Başkan Sarıalioğlu, "Atatürk Büyük Bir Komutan, Düşünce Adamı Ve Liderdir"

Başkan Sarıalioğlu, "Atatürk Büyük Bir Komutan, Düşünce Adamı Ve Liderdir"

Of Belediye Başkan Salim Salih Sarıalioğlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 80. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Of Belediye Başkan Salim Salih Sarıalioğlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 80. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Sarıalioğlu mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk, sadece Türk tarihinde değil dünya tarihine kendini kabul ettirmiş büyük bir komutan, düşünce adamı ve liderdir.

Milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde verdiği şanlı mücadeleyle bağımsızlığını muhafaza etme, milli birlik ve beraberliğini güçlendirme, devletini sonsuza kadar yaşatma azim ve kararlılığını tüm dünyaya göstermiştir.

Fikir ve eserleriyle yaşadığı döneme ve yüzyıla damgasını vuran büyük lider Atatürk, verdiği kurtuluş mücadelesiyle sadece Türk milletinin değil sınırlarımızın çok ötesinde yaşayan farklı dinden, dilden ve ırktan birçok insanın da kalplerinde unutulmayacak izler bırakmıştır.

Ülke olarak “En Büyük Eserim” dediği ve gelecek nesillere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ni atamızdan aldığımız güç ve ilhamla daha ileri seviyelere taşımak, daha güçlü hale getirmek ve muasır medeniyetler seviyesine yükseltmek için mücadele veriyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, silah arkadaşlarına ve aziz şehitlerimize rahmet diliyor, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.”