Cumhuriyet Bayramının 95. Yılı Of’ta Coşkuyla Kutlandı

Cumhuriyet Bayramının 95. Yılı Of’ta Coşkuyla Kutlandı

Cumhuriyet’in Kuruluşunun 95.yılı olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı düzenlenen etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

Cumhuriyet’in Kuruluşunun 95.yılı olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı düzenlenen etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

Kaymakamlık Makamında Kaymakam Eyüp Fırat’ın tebrikleri kabulü ile başlayan kutlama programı Of Belediyesi önündeki alanda düzenlenen etkinliklerle devam etti.

Of Kaymakamı Eyüp Fırat ve Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu’nun alanı dolaşıp öğrencilerin ve halkın bayramını kutlamasının ardından Kaymakam Fırat günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.

DÜŞMANLA, NAMERTLE BOĞUŞARAK GELDİK BU MEYDANLARA

Kaymakam Fırat konuşmasında; “Bugün burada devletimizin en büyük gününü kutlamak için toplandık. Bugün bu meydandayız ama bu günlere nasıl ve nerelerden geldik. Kıtlıklardan, dolup dolup boşalan kışlalardan, kanlı Yemen’den Galiçya’dan, Çanakkale’den 15 Temmuz Şehitler Köprüsünden Gazi Meclisin önünden geldik bu meydanlara. Düşmanla, namertle boğuşarak geldik bu meydanlara. Sevgili gençler, millet olarak 95 yılda önemli işler başardık ama 15 Temmuz’da gördük ki biz ilerlemezsek, biz yükselmezsek yerimizde durmamıza dahi müsaade etmeyecekler. Biz çalışacağız, gayret edeceğiz, uyanık olacağız bir 15 Temmuz daha yaşanmasına müsaade etmeyeceğiz. Milletimizin geleceği siz sevgili gençleri en kalbi duygularla selamlıyor, necip milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

TEK DEVLET, TEK MİLLET, TEK VATAN, TEK BAYRAK

Başkan Sarıalioğlu ise, “Cumhuriyet'imizin 95. yılında en gür şekilde haykırıyoruz! 29 Ekim'de kurduk, 15 Temmuz'da koruduk, İstiklal Harbimizi zafere taşıyan, Cumhuriyetimize hayat veren ruh, tıpkı 95 yıl önce olduğu gibi bugün de dimdik ayaktadır. Ülkemizin gurur günü Cumhuriyetimizin 95. kuruluş yıl dönümü 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı bir kez daha tebrik ediyor, Şehitlerimizi rahmetle, Gazilerimizi minnetle yad ediyorum” dedi.

Kaymakam Fırat’ın konuşmasının ardından program öğrencilerin şiir ve kompozisyonlarını okumaları ile devam etti. Programda aynı zamanda folklor ekibi de gösterilerini yaparak renk kattı. Folklor sonrası ise Cumhuriyet Koşusu düzenlendi.

Koşuda; Ortaokullar düzeyinde erkeklerde Mikdat Sarıalioğlu Ortaokulundan Hamza Alak birinci, kızlarda Mikdat Sarıalioğlu Ortaokulundan Edanur Usal birinci, Mikdat Sarıalioğlu Ortaokulundan Dursun Eren Bayraktar birinci, lise düzeyinde Ulusoy Lisesinden Soner Kaçan birinci, Nur Bilgen Karaaslan kızlarda birinci oldu. Dereceye giren öğrenciler Kaymakam Fırat tarafından ödüllendirildi.

Cumhuriyet Koşusu sonrası Ulusoy Lisesi bando takımının gösterisi ve geçit töreni ile program son buldu.

Programa, Of Kaymakamı Eyüp Fırat, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Jandarma Komutanı Tanju Tanrıverdi, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Askerlik Şubesi Başkanı Özkan Göç, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.