Başkan Sarıalioğlu'nun 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Başkan Sarıalioğlu'nun 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZIN SORUNLARINA DAHA DUYARLI OLMALIYIZ

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Mesajında, 3 Aralık’ın bilinçlenme ve farkındalık oluşturma günü olduğuna vurgu yapan Başkan Sarıalioğlu, şu ifadelere yer verdi:

Engellilerin topluma kazandırılması, sorunlarına dikkat çekilmesi ve bu sorunların ortadan kaldırılması için toplum bilincini artırmak hedefiyle 3 Aralık günü, tüm dünyada “Dünya Engelliler Günü” olarak kabul edilmektedir.

Hepimiz insanız ve toplumun birer parçasıyız. Özel günlerde günün anlam ve önemine değinilirken aynı zamanda ne ölçüde gelişim sağlandığının muhasebesini yapmak bizleri daha verimli çalışmalar üretme konusunda teşvik edecektir. 3 Aralık bilinçlenme, toplumda engellilere yönelik farkındalık oluşturma günüdür.

Her insanın bir engelli adayı olduğu bilinciyle, tüm vatandaşlarımızı engellilerimizin sorunlarına daha duyarlı olmaya davet ediyor, hayata engelleri ile tutunmaya çalışan bütün kardeşlerimin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü tebrik ediyorum.

Tüm engelli vatandaşlarımıza aileleri ve sevdikleriyle birlikte mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir ömür diliyorum.