Of'ta Ortaokulların Kur'an bülbülleri yarıştı

Of'ta Ortaokulların Kur'an bülbülleri yarıştı

Of’ta düzenlenen ve İmam Hatip dışındaki Ortaokulların katıldığı Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışmasında kızlarda ve erkeklerde birinciliği Cumapazarı Ortaokulu’ndan Esmanur Ayyıldız ile Vedat Güney elde etti.

Of’ta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı imam hatip ortaokulları dışındaki ortaokullarda okuyan öğrencilerin katıldığı Kuran-ı Kerimi güzel okuma yarışması düzenlendi.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri tarafından kız ve erkek öğrenci kategorilerinde düzenlenen yarışmaya erkekler kategorisinde 10, kızlar kategorisinde 8 ortaokul katıldı.

Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu konferans salonunda yapılan yarışmanın jüri üyeliklerini Of Müftülüğüne bağlı Zehra Hatun Erkek Kuran Kursu’nda eğitim veren Cemil Ayaloğlu, Mehmet Ali Harbi, Nihat Peçe ve Yusuf Haşıl hocalar yaptı.

Yarışmada öğrenciler ilk olarak yarışma sıralarını belirlemek için kura çektiler. Daha sonra sırası gelen yarışmacı öğrenci jüri tarafından hazırlanan ve zarflara konan okuyacakları ayetlerin numaralarını çektiler. Yarışmacı öğrenciler çektikleri ayet numaralarını Kuran-ı Kerimin yüzünden okuyarak jürinin puanlamasına sundular. Yarışmanın koordinatörlüğünü ve sunuculuğunu Cumapazarı Ortaokulu Müdür Yardımcısı Adnan Muratoğlu ve Mikdat Sarıalioğlu Ortaokulu Müdür Yardımcısı Celal Özdin yaptı.

Yarışma sonucunda oluşan puan durumuna göre erkekler kategorisinde 1. Cumapazarı Ortaokulundan Vedat Güney, 2.Pınaraltı Ortaokulundan Resul Yılmaz, 3. Bölümlü Şehit İhsan Yıldız Ortaokulundan Oğuzhan Şenocak oldu.

Kuran-ı Kerimi Güzel Okuma yarışmasının kızlar kategorisinde ise 1. Cumapazarı Ortaokulundan Esmanur Ayyıldız, 2.hacıahmetoğlu Ortaokulundan Esma Nur Eser, 3. Mikdat Sarıalioğlu Ortaokulundan İrem Yıldırım oldu. Yarışma sonunda birinci olanlara ödülleri Of Kaymakamı Eyüp Fırat, ikinci olanlara Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğu, üçüncü olanlara ilçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu tarafından takdim edildi. Birinci olanlara 250 lira ve Kuranı Kerim, ikinci olanlara 200 lira ve Kuranı Kerim, üçüncü olanlara 150 lira ve Kuranı Kerim hediye verilirken yarışmaya katılan tüm öğrencilere 50 lira ve Kuranı Kerim takdim edildi.

Ortaokullar arası Kuran-ı Kerimi güzel okuma yarışmasına Of Kaymakamı Eyüp Fırat, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğu, ilçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Of Müftüsü Hüseyin İspiroğlu, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.