Of'ta Özel Eğitim öğrencileri için farkındalık günü

Of'ta Özel Eğitim öğrencileri için farkındalık günü

Yakup Türköz Özel Eğitim Meslek Okulunun organize ettiği ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen program kapsamında özel eğitim öğrencileri için farkındalık oluşturmak amacıyla bir dizi etkinlik düzenlendi.

Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul ve kurumlarda eğitim gören engelli öğrenciler ve tüm engelliler için farkındalık oluşturmak adına Of’ta bir dizi etkinlik düzenlendi.

Yakup Türköz Özel Eğitim Meslek Okulunun organize ettiği ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen program kapsamında ilk olarak Of Gençlik Merkezinde Of’ta eğitim gören tüm engelli öğrencilerin katılımıyla spor müsabakaları düzenlendi.

Eleme usulü yapılan müsabakaların açılışını Of Kaymakamı Eyüp Fırat yaptı. Kaymakam Fırat açılış öncesi kısa bir konuşma yaptı. Fırat konuşmasında, “Bu hassasiyetlerinden dolayı emeği geçen herkesi kutluyorum. Eğitim çok önemlidir hele böyle özel eğitim gerektiren yavrularımıza yapılan eğitim çok daha önemlidir. Devletimiz her geçen zaman zarfında engellilere desteğini artırıyor. Bizler de elimizden geleni yapıyoruz. Elimizden geldiğince sizlerin engellerini ortadan kaldırmaya devam edeceğiz.” diyerek düşüncelerini ifade etti.

Spor yarışmalarında ilk üçe giren öğrenciler madalya ile ödüllendirildi. Birincilere ödülleri Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, ikincilere ödülleri Of Teknoloji fakültesi Dekanı İrfan Acar, üçüncülere ödülleri Of İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Özcan Demirel çuval yarışında dereceye girenlere Gençlik Merkezi Müdür Vekili Murat Harputoğlu tarafından takdim edildi. Buradaki program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

ENGELLİLER İÇİN FARKINDALIK YÜRÜYÜŞÜ

Etkinliğin ikinci gününde ise ilk olarak “Engelliler için Farkındalık Yürüyüşü” düzenlendi. Yürüyüş Of Çarşıbaşı Büyük Camiinin önünden başlayarak Of Belediye Başkanlığı önünde sona erdi. 

Yürüyüşe;  Of Kaymakamı Eyüp Fırat, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Stajer Kaymakam Abdüllatif Yılmaz, Of İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Özcan Demirel, Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Şube Müdürleri Numan Turan, Süleyman Bedir, Of Müftüsü Hüseyin İspir

oğlu, İlçe Emniyet Müdürü Gürkan Demirkan, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı. Konuşmaların ardından öğrencilerin balon fırlatması ardından toplu fotoğraf çekimi ile “Engelliler için Farkındalık Yürüyüşü” yürüyüşü sona erdi.

“Engelliler İçin Farkındalık Yürüyüşünün” ardından Sahil Günbatımı Salonunda “Of’ta Engelleri kaldırıyoruz Etkinliği ve Ürün Sergisi açıldı. Burada öğrenciler gönüllerince eğlenirken, yaptıkları eserlerle ziyaretçilerin beğenisini topladı.