İlköğretim Haftası 28 Şubat İlkokulu’nda kutlandı

İlköğretim Haftası 28 Şubat İlkokulu’nda kutlandı

2019-2020 Eğitim Öğretim sezonunun başlaması nedeniyle 28 Şubat İlkokulu’nda İlköğretim Haftası etkinliği düzenlendi.

2019-2020 Eğitim Öğretim sezonunun başlaması nedeniyle 28 Şubat İlkokulu’nda İlköğretim Haftası etkinliği düzenlendi.

Ülkemizde her yıl geleneksel olarak okulların açıldığı ilk hafta “İlköğretim Haftası” olarak kutlanıyor. Bu yıl okulların bir hafta erken açılması nedeniyle ilköğretim haftası bir hafta geç kutlandı.

“İlköğretim Haftası” kutlama programı Hükümet Konağı önünde düzenlenen çelenk sunma töreni ile başladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu’nun Anıta çelenk sunduğu tören saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla tamamlandı.

İlköğretim Haftası resmi kutlama programı 28 Şubat İlkokulunda yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını Okul Müdürü Abdullah Hacıömeroğlu yaptı.

Hacıömeroğlu konuşmasında; "Yeni bir eğitim yılının ilk günlerinde, sizlerle birlikte olmanın, Türkiye'nin aydınlık geleceği olan çocuklarımızı yetiştirecek değerli meslektaşlarımla ve ülkemizin geleceği çocuklarımızla birlikte olmanın farklı heyecanı ve gururu içinde sizleri saygıyla selamlıyorum. Başöğretmen Atatürk'ün ; "Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır" diye hitap ettiği değerli meslektaşlarım; Başöğretmenimizin bize yüklediği gelecek nesilleri yetiştirme sorumluluğu çok büyük bir güvenin ifadesidir. Amacımız bilgi aktarmak değil, bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen ve insanlığın yararına kullanabilen dinamik, özgüvenli milli ve manevi değerlerine sahip bir nesil yetiştirmek olmalıdır. Öğrencilerimizi yalnızca öğretim yönünden değil, eğitim yönünden de gelişmesi için imkânlarınızı sonuna kadar kullanınız. Onlara güveniniz, güven veriniz, başarılı yanlarını ön plana çıkarınız, başarısız olduklarında da asla vazgeçmemelerini söyleyerek umut aşılayınız. Onlara, avucunuzda bir kuşu tutar gibi yaklaşınız. Avucunuzu sonuna kadar açarsanız, kuş elinizden uçar gider; avucunuzu sıkı sıkıya kapatırsanız da ölümüne sebep olursunuz" dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu ise yaptığı konuşmada; "Yeni bir eğitim öğretim yılının heyecanını yaşıyoruz. Dünyayı tanıyan, bilgi üreten vatanını ve milletini seven nesiller yetiştirerek ülkemiz dünyada hak ettiği saygın yerini sizler sayesinde alacaktır. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere iki yıl önce hainlerce  şehit edilen Aybüke öğretmenimizi, Necmettin öğretmenimizi,  Şehit Ali Bulut öğretmenimizi ve adını sayamadığım daha nice öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum. Sağ olup emekli olanlara sıhhat ve afiyet dilerken kazasız belasız başarılı bir eğitim-öğretim yılı geçirmenizi temenni ediyorum. Bu yıl da her zaman olduğu gibi hem ilimde, bilimde hem de değerler eğitiminde çocuklarımızı yetiştirmeye gayret edeceğiz. İlçemizdeki 600 öğretmenimiz 7 bin üç yüz öğrencimizin kalbine dokunarak geleceğe hazırlayacaklar. Ben inanıyorum ki bizim de ilçemizde yarına yön verecek olan değerler yetişecektir. Şükürler olsun ki eğitimde iyi yoldayız daha da iyi olmak için çalışacağız. İki okulumuz hariç tüm okullarımız temiz ve hijyen okul olmayı başararak “Beyaz Bayraklı” okul oldular. İnşallah kalan iki okulumuz da bu sene bunu başaracaktır. Eğitimde geldiği günden beri her zaman yanımızda olan sayın kaymakamımıza ve belediye başkanımıza ve tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum" sözleriyle düşüncelerini ifade etti.

Kaymakam Eyüp Fırat da yaptığı konuşmada; "Sürekli söylediğim gibi bu yüzyıl eğiti yüzyılı olacaktır. İnsanlarını iyi yetiştirenler bu yüzyıla hâkim olacaktır. Tarihi genlerimiz bizim bu işi başaracağımızı gösteriyor. Şükürler olsun eğitimde iyi bir yerdeyiz. İnşallah daha çok çalışarak yeni başarışlara birlikte imza atacağız. Burada emeği geçen başta İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün şahsında herkese teşekkür ediyorum. Yeni eğitim- öğretim yılınızı kutluyor, kazasız, belasız, başarılı bir eğitim yılı geçirmenizi diliyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından 28 Şubat İlkokulu öğrencileri çeşitli gösteriler sunarak izleyenlerden bol bol alkış aldılar.

28 Şubat İlkokulu konferans salonunda kutlanan İlköğretim Haftası kutlama programına Kaymakam Eyüp Fırat, Of Belediye Başkan Yardımcısı Şevki Saral, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Okul Müdürü Abdullah Hacıömeroğlu, okul müdürleri, daire amirleri, öğretmen ve öğrenci ve veliler katıldı.