Başkan Sarıalioğlu'ndan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Başkan Sarıalioğlu'ndan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Sarıalioğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Cumhuriyet Bayramımızı, Cumhuriyetimizin 96. kuruluş yıl dönümünde, aydınlık bir geleceğe ilham verecek bir coşkuyla ve gururla kutluyoruz.

Cumhuriyetimiz; eşitlik, özgürlük ve çağdaşlık ilkelerini kapsamasının yanında büyük bir düşüncenin ürünüdür. Bizler bu günlerin sorumluları olarak, Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğünü korumak, savunmak, bu yolda emin ve güçlü adımlarla ilerlemek zorundayız. Bu yolda yürürken asla milli değerlerimizden ödün vermemek, milli birlik ve beraberliğimizi yükseltmek ve bu değerleri yarınlara teslim etmekle görevliyiz. Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin kazanımlarını koruyarak, hepimiz bütün gayretimizle adalet, barış ve hakkaniyet için insani değerleri savunmaya devam etmeliyiz.

Hiç şüphe yok ki istiklalimizin ve istikbalimizin sembolü Cumhuriyetimizi korumak, ecdadımızın mirasına sahip çıkmak, onu gelecek nesillere aktarmak için milletimizin her bir ferdi, bugün de aynı ruh ve kararlılığa, aynı özveriye sahiptir.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurulmasını ve gelişmesini sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarına ve tüm devlet büyüklerimize minnet ve şükranlarımı sunarım. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun."