Başkan Sarıalioğlu'ndan 10 Kasım Mesajı

Başkan Sarıalioğlu'ndan 10 Kasım Mesajı

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 81. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

BAŞKAN SARIALİOĞLU, "RAHMET, MİNNET VE ŞÜKRANLA ANIYORUM"

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 81. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Sarıalioğlu mesajında, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tüm dünyanın kabul ettiği ve hayatını varlığından güç aldığı büyük milletimize adayan kahraman bir komutan, güçlü bir politikacı ve büyük bir devlet adamıdır" dedi.

Başkan Salim Salih Sarıalioğlu, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Tüm dünyanın kabul ettiği ve hayatını varlığından güç aldığı büyük milletimize adayan kahraman bir komutan, güçlü bir politikacı ve büyük bir devlet adamı olan Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, vefatının 81. yıl dönümünde şükran ve minnetle anıyorum.

Türk milleti, Mustafa Kemal’in düşünce ve ilkelerinden aldığı ilhamla gelişimini sürdürmekte, ülkesini çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkarma azim ve kararlılığı ile geleceğe yürümektedir. Bu yolda Atatürk'ün "Tek bir şeye ihtiyacımız var; çalışkan olmak" ilkesi, bizler için en büyük yol haritalarından biridir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, vatanımızı bölerek milletimizi esaret altına almak isteyenlere karşı Çanakkale, Sakarya ve Dumlupınar'da olduğu gibi ülkemizin her bir köşesinde hak ettikleri cevabı layıkıyla vermiştir.

Aziz milletimizin Kurtuluş Savaşı'nda sergilediği bu mücadele ruhu, 15 Temmuz 2016 günü ülkemizi teslim almak isteyen karanlık odakların karşısında kahramanca durarak ülkemizin birlik ve beraberliğini tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir.

Şehitlerimizin kanıyla sulanmış bu kutsal topraklarda 'Ezan Dinmez, Bayrak İnmez' diyerek, vatanımız üzerinde hain emelleri olanlara karşı mücadelemiz son nefesimize kadar devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, vefatının 81. yıl dönümünde Cumhuriyet'imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm silah arkadaşlarını, bağımsızlık uğruna canlarını hiçe sayan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum."