Başkan Sarıalioğlu'ndan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı

Başkan Sarıalioğlu'ndan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu mesajında şunları söyledi: "3 Aralık Dünya Engelliler Gününde her bir engelli bireyimizin ve ailelerinin hayat kesitlerini içselleştiriyoruz. Şehrimizi, engelli kardeşlerimizin hayat standartlarına uygun hale getirmek için çalışmaya devam ediyoruz. Biliyoruz ki; onların yüzlerindeki gülücük, her birimizin kalbinde açan birer güle dönüşüyor.

Engellilerimizin günlük yaşama katılabilmeleri, toplumla bütünleşebilmeleri, fırsat eşitliğine sahip olarak toplum için katma değer üretecek bir konuma gelmeleri için Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde devletimiz tüm imkânlarımızı seferber etti. Bizim hizmet politikalarımızın temelinde 'önce insan' ilkesi vardır ve feda edilecek bir tek ferdimiz bile yoktur. Biz, Of Belediyesi olarak tek tek bütün hemşehrilerimizi kucaklamaya, kazanmaya; bu alanda şehrimizi çağdaş ve yaşanılabilir bir düzeye getirene kadar gayret göstermeye devam edeceğiz.

Dünya Engelliler Günü vesilesiyle bütün hemşehrilerimizi, bu alanda daha sorumlu davranmaya, daha yüksek bir hassasiyet göstermeye ve özürlülük sorununun çözümüne katkıda bulunmaya çağırıyorum.

Unutmayın ki zihnimizdeki engelleri kaldırmadıkça, hiçbir yasa, uygulama, faaliyet engelli kardeşlerimizin yaşadıkları zorlukları gideremez. Bu bilinci yakalamamız gerektiğinin tekrar altını çiziyor, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde tüm engelli kardeşlerimize aileleri ve sevdikleriyle birlikte, sağlıklı, mutlu ve daha yaşanabilir bir dünya temenni ediyorum."