Başkan Sarıalioğlu Karla Mücadele Çalışmalarını Değerlendirdi

Başkan Sarıalioğlu Karla Mücadele Çalışmalarını Değerlendirdi

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Of Afet Yönetim Merkezini ziyaret ederek, Of Kaymakamı Eyüp Fırat ve Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu’dan kapalı mahalle yolları ve elektrik kesintisi yaşanan mahalleler halkında bilgi aldı.

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Of Afet Yönetim Merkezini ziyaret ederek, Of Kaymakamı Eyüp Fırat ve Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu’dan kapalı mahalle yolları ve elektrik kesintisi yaşanan mahalleler halkında bilgi aldı. Yapılan ihbarların değerlendirildiği toplantıda asılsız ihbarlarla devletimizin zarara uğrayanlar halkında ceza-i müeyyide uygulanacağı belirtildi.

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Of Kaymakamı Eyüp Fırat ve Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Of’ta yaşanan yoğun kar yağışı sürecinde Of Belediyesi’nin yapmış olduğu karla mücadele çalışmalarını değerlendirdi.

Of’u etkisi altına alan kar yağışında şehir merkezine bağlı yüksek mahallelerde kar kalınlığı 70-80 cm’yi buldu. Of Belediyesi ekipleri, vatandaşların ulaşımda sorun yaşamamaları için aralıksız olarak yol açma çalışmalarına devam ediyor.

Of Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yollarda ve kaldırımlarda kar temizleme çalışmaları aralıksız olarak devam etti.

Kar yağışının başladığı saatlerden itibaren karla mücadele çalışması içerisine giren Of Belediyesi ekipleri, 24 saat esasına göre yapmış oldukları çalışmalar neticesinde şehir merkezinde araç trafiği ve yaya ulaşımını kontrol altına almış durumda.

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Of Afet Yönetim Merkezini ziyaret eden Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu’na bilgilendirmelerde bulunarak, ekiplere teşekkür etti.

Başkan Sarıalioğlu; “Of’umuzda yürütmüş olduğumuz karla mücadeleyle çalışmalarımızla alakalı Afet Yönetim Merkezini ziyaret eden Trabzon Valimiz Sayın İsmail Ustaoğlu’nu Of Kaymakamımız Eyüp Fırat ile birlikte bilgilendirdik. Valimize ziyaret ve destekleri için teşekkür ediyoruz. Of’ta bir haftadır beklediğimiz yoğun kar yağışı Cumartesi sabahı itibariyle Of’umuza etkisini göstermeye başladı. Hatta beklenilenin üzerinde gerçekleşen kar yağışıyla ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda bizde Of Belediyesi olarak hazırlıklarımızı günler öncesinden yaptık. Yağışların etkili olduğu ilk saatlerden itibaren ekiplerimizle sahaya inerek karla mücadele çalışmalarına başladık. Of Belediyesi olarak her birimimiz kendi alanında mücadele ederek elimizden geldiğince hızlı bir şekilde yağan karı ortadan kaldırmanın gayretinde olduk. Ana yollarımızı açık tutarak vatandaşlarımızın acil ihtiyaçlarını görebilmelerini sağladık. Ayrı ayrı noktalarda oluşturduğumuz ekiplerimiz birim müdürlerimiz ve başkan yardımcılarımızla koordineli bir şekilde bu süreci yürüttü ve yürütmeye devam ediyor. Araç ve yaya yollarımız açık hale getirilirken, bir yandan da ortada kalan kar kütlelerimizin temizliğini yapıyoruz. Hastane ve öğrenci yurtlarımızın olduğu bölgelerde 24 saat çalışmalar devam etti. Okullarımız Pazartesi ve Salı günü olmak üzere 2 gün tatil edildiğini bildirdi.

YAŞANACAK BUZLANMALARA KARŞI AMAN DİKKAT!

Sarıalioğlu buzlanmalar olabileceğine dikkat çekerek sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu gece itibariyle şehrimizde  -4 derece soğuk hava beklenmektedir. Bu nedenle oluşabilecek buzlanmalara karşı vatandaşlarımızdan dikkatli olmalarını rica ediyoruz. Acil olmadığı sürece araçlarımızla dışarıya çıkmayalım. Toplu taşıma araçlarımızı kullanmaya dikkat edelim. Bizlerde gece buzlanmaya karşı tuzlama çalışmalarımızı yapacağız. Bu süreçte öncelikle vatandaşlarımıza göstermiş oldukları sabırdan dolayı ve personelime gayretli çalışmalarından ötürü teşekkür ediyorum” dedi.