Başkan Sarıalioğlu, “15 Temmuz Gecesi Büyük Bir Türkiye Vardı”

Başkan Sarıalioğlu, “15 Temmuz Gecesi Büyük Bir Türkiye Vardı”

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Sarıalioğlu mesajında “Demokrasinin asıl sahibinin halkın olduğu gerçeğini bir kez daha gösteren o geceyi unutmayacak; birlik, beraberlik ve bağımsızlığımızdan geçmişte olduğu gibi gelecekte de taviz vermeyeceğiz” dedi.

Başkan Sarıalioğlu, mesajında şu görüşlere yer verdi:

Bundan dört yıl önce vatan hainleri tarafından milletimizin birlik ve beraberliğine, devletimizin yönetimine kast edilen bir saldırı ile karşı karşıya kaldık. Aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyenler, milletimizin silahlarını yine bu aziz ve fedakâr milletimize doğrultmuşlardı. Ancak halkımız; darbe girişimini sokakları, meydanları doldurarak ve hatta ölümü göze alarak başarısızlığa uğrattı. 15 Temmuz gecesi meydanlarda tüm fertleriyle iradesini bir avuç darbeciye çiğnetmeyen büyük bir Türkiye vardı. Genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla aziz ve fedakâr halkımız göğsünü tank ve silahlara siper ederek, milletimize el uzatan hainlere gerekli dersi vermiştir.

Milletin iradesinin karşısında hiçbir gücün duramayacağını, vatanımız söz konusuysa millet olarak tek vücut olduğumuzu 15 Temmuz gecesi tüm dünyaya duyurduk. Türkiye’nin o gece verdiği birlik, beraberlik ve dayanışma sınavı, gelecek nesillere taşınacak en güzel hediyedir.

Demokrasinin asıl sahibinin halkın olduğu gerçeğini bir kez daha gösteren o geceyi unutmayacak; birlik, beraberlik ve bağımsızlığımızdan geçmişte olduğu gibi gelecekte de taviz vermeyeceğiz.

Bu vesileyle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 4. yıl dönümünde, darbe girişimini engelleyerek milletimize yaşatılmak istenen bu karanlık geceyi, aydınlık bir sabaha çeviren tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diler, gazilerimize ve aziz milletimize şükranlarımı sunarım.

Vatan Milletin, İrade Milletin!

“15 TEMMUZ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE ANILACAK”

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak ilan edilen günün yıl dönümü çeşitli anma etkinlikleri gerçekleştirilecektir. İşte o etkinlikler:

15 TEMMUZ 2020 ÇARŞAMBA

11.00 Öğle Namazı Öncesi Mevlid-i Şerif okunması ve okunan Hatm-i Şeriflerin duasının yapılması.

YER: Of Çarşıbaşı Büyük Camii

14.00 Şehit Yakınları, Gaziler ve Şehit kabirlerinin ziyaret edilmesi.

16.00 Of Belediye hizmet binası zemin katında 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü temalı Fotoğraf ve Resim sergisinin gezilmesi.

15 TEMMUZ OF BELEDİYE MEYDANI’NDA:

20.15 Belediye Meydanında Halkın Toplanması

20.30 Açılış

-Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı

-Şehitlerimizin aziz ruhlarına duaların okunması

-Protokol konuşmaları

-Kur’an Tilaveti

-İlahiler Okunması

-Günün anlam ve önemine uygun şiirlerin okunması

16 TEMMUZ 2019 SALI

00.13 15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan Gece Yarısı 00.13’de tüm camilerimizde sela okunarak demokrasi nöbetine başlanılması, Sayın Cumhurbaşkanımızın belirlediği süre boyunca nöbetlere devam edilmesi.