Cumhuriyetin 97. yılı Of'ta coşkuyla kutlandı

Cumhuriyetin 97. yılı Of'ta coşkuyla kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 97. yıldönümü Of'ta coşkuyla kutlandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 97. yıldönümü Of'ta coşkuyla kutlandı.

Of'ta, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 97'nci yıl dönümü düzenlenen törenle kutlandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Türkiye genelinde olduğu gibi Of'ta da çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Kutlamalar çerçevesinde Of Belediye meydanında düzenlenen tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Kaymakam Hayrettin Çiçek, törende yaptığı konuşmada, Cumhuriyetin 97'nci yılını coşkuyla kutladıklarını söyledi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle andıklarını dile getiren Kaymakam Çiçek, "Tarih boyunca her türlü tehlike ve tehdit karşısında istiklal ve hürriyetinin milli varlığının vazgeçilmez amacı olarak kabul etmiş olan yüce Türk milleti, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde milli kurtuluş mücadelesini büyük acılarla, zorluklarla, uzun süren yoklukla binlerce şehit kanıyla şanla şerefle kazanmıştır. Ne kadar yüksek karakterli bir millet olduğumuzu bütün dünyaya bir kez daha ispat etmiştir" ifadesini kullandı.

Törene, Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Of Belediye Başkan Vekili Ömer Çakıroğlu, mülki, adli ve askeri erkân, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Koronavirüs salgını nedeniyle katılımın sınırlı tutulduğu törende, maske ve sosyal mesafe kurallarına dikkat edildi.

Daha sonra öğrenciler tarafından günün anlam ve önemine istinaden şiirlerin okunmasının ardından tören sona erdi.