Başkan Sarıalioğlu'nun Yeni Yıl Mesajı

Başkan Sarıalioğlu'nun Yeni Yıl Mesajı

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, yayınladığı yeni yıl mesajında 2021 yılının tüm Oflulara sağlık, mutluluk, huzur ve başarı getirmesi temennisinde bulundu.

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, yayınladığı yeni yıl mesajında 2021 yılının tüm Oflulara sağlık, mutluluk, huzur ve başarı getirmesi temennisinde bulundu.

Başkan Sarıalioğlu mesajında, 2020 yılında koronavirüs salgınının insan yaşamını etkileyen en önemli sorun olarak karşımıza çıktığını söyleyerek, “Yeniden kucaklaşmanın ve bir araya gelmenin özlemini çekiyoruz. Yakınlarımızı, sevdiklerimizi kaybettik. Eve kapandık, alışkanlıklarımızdan vazgeçtik, dostlarımıza, sevdiklerimize sarılamadık. Bizi biz yapan buluşmalarımızı gerçekleştiremedik. Asla umudumuzu kaybetmedik. Birbirimize kenetleneceğiz. Kalplerimizle bir olacağız, hep birlikte Of olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Bu sıkıntılı günlerin üstesinden birlikte geleceğiz. Yeni umutlarla hep birlikte yeni yıla hazırlanıyoruz” dedi.

YENİDEN KUCAKLAŞMANIN VE BİR ARAYA GELMENİN ÖZLEMİNİ ÇEKİYORUZ

Başkan Sarıalioğlu’nun yeni yıl mesajında şu ifadeler yer aldı:

“Kıymetli Hemşehrilerim,

2020 yılında tüm birimlerimizle birlikte hemşerilerimize hizmet etmenin onur ve mutluluğunu yaşadık.

2021 yılında millet olarak birlik ve beraberlik içerisinde, aynı heyecan ve inançla çalışmaya devam edeceğiz. Her geçen gün büyüyen ve gelişen Kültür, İlim ve Alimler Şehri Of’umuzda yeni hedefler, yeni projeler ve yatırımlarla en iyi şekilde hizmet etmeyi sürdüreceğiz.

Hizmete sunacağımız tüm çalışmalarda, bugüne dek olduğu gibi bundan sonrada birinci önceliğimiz hemşerilerimizin yararı olacaktır. Şeffaf, adil ve katılımcı yönetim anlayışımızı daha da geliştirerek, güzel ilçemizin menfaati doğrultusunda çıtayı daha da yukarı taşıyacağız.

2020 yılında neredeyse dünya gündeminin tamamında ana gündem olan koronavirüs salgını insan yaşamını etkileyen en önemli sorun olarak karşımıza çıktı. Geride bıraktığımız süreçte yaşama dair her alanda dengeleri etkileyen ve yoğun mücadele gerektiren salgında birçoğumuz yakınlarını kaybetmenin üzüntüsünü, birçoğumuzda yakalandığı hastalığı atlatmanın sevincini yaşadı.

Ülkemizin tamamında olduğu gibi Of’umuzda da görev yapan doktor, hemşire ve her kademedeki sağlık personeli salgının önlenmesi ve yayılmasının önüne geçilmesi açısından büyük bir özveri ve fedakârlıkla gecesini gündüzüne katıp, aileleri ve sevdiklerinden uzak kalarak, vatandaşlarımızın sağlığını kendi canlarının önüne koyup görevlerini büyük bir fedakârlıkla yerine getirmeye devam etmektedirler. Her birine ayrı ayrı şükranlarımı sunarken, şahsım ve vatandaşlarım adına sonsuz teşekkür ediyorum.

Bu günlerin atlatılacağına ve her türlü badirenin üstesinden geldiğimiz gibi milletçe bu badirenin de üstesinden geleceğimize olan inancımızla, yeniden kucaklaşmanın ve bir araya gelmenin özlemini çekiyoruz.

Bu vesileyle aziz vatanımız uğruna canlarını feda eden şehitlerimize ve salgın sürecinde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyor, halen tedavi görmekte olan hastalarımıza acil şifalar diliyor, başta ülkemiz olmak üzere, Of'umuza ve Trabzon'umuza tüm insanlık için yeni yılda sağlık, huzur, barış, bol kazanç, mutluluk ve güzellikler temenni ediyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Saygı ve sevgi ile…”