Başkan Sarıalioğlu’ndan Berat Kandili mesajı

Başkan Sarıalioğlu’ndan Berat Kandili mesajı

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak Ofluların ve tüm İslam aleminin kandilini tebrik etti.

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak Ofluların ve tüm İslam aleminin kandilini tebrik etti.

Ramazan ayının müjdecisi Berat Kandili’ni idrak etmenin huzur ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Sarıalioğlu, mesajında:

“Mübarek Ramazan ayının da bir müjdecisi olan Berat gecesi ruhen müminlere ağır gelen her türlü sıkıntıdan ve insana yakışmayan her türlü kötülükten kurtuluşa vesile olacak büyük bir fırsattır. Berat Kandili, borçtan kurtulma, temize çıkıp aklanma, ceza veya sorumluluktan kurtulma anlamına gelen, Allah’ın kullarını bağışladığı önemli bir gecedir.

İnsanlık büyük bir virüs salgınıyla karşı karşıyadır. Ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüs salgınının yurdumuzda ve dünyada insanlığa daha fazla zarar vermemesini temenni ediyor, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, hastalarımıza şifa, fedakârca çalışan tüm sağlık personellerine, güvenlik güçlerimize, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan tüm kardeşlerimize kolaylıklar diliyorum. Unutmayın ki dualarımız her daim sizlerledir.

Toplumsal yardımlaşma ve dayanışmanın çok önemli olduğu bu dönemde Müslümanlar olarak böylesine önemli bir günün feyz ve bereketinden istifade etmeliyiz. Kandil vesilesi ile aramızdaki gönül bağlarının, birlik ve beraberliğimizin daha da güçlenmesi bizi bu sınavdan başarı ile çıkaracak en önemli güçlerden biri olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle On Bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif’in müjdecisi mübarek Berat Kandil’inizi tebrik ediyor, milletimizin ve tüm İslam aleminin birlik ve beraberliğine, barış ve huzuruna vesile olmasını, insanlık aleminin son aylarda yaşadığı bu virüs belasından kurtularak sağlık ve afiyete kavuşmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederek, saygı ve selamlarımı sunuyorum” şu ifadelere yer verdi.