Başkan Sarıalioğlu’ndan Anneler Günü Mesajı

Başkan Sarıalioğlu’ndan Anneler Günü Mesajı

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Annelerin dünyanın en kıymetli varlıkları olduğunu dile getiren Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, “Üzerimizde ödenmez hakları bulunan, sabırlarını başka hiçbir değerle ölçemeyeceğimiz annelerimiz her zaman baş tacımızdır. Gücümüze güç, umutlarımıza umut katan tüm annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun” dedi.

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mesajında, anne sevgisine ve annenin toplumdaki rolüne değinen Başkan Sarıalioğlu, iyiliğin, şefkatin, fedakârlığın, merhametin ve koşulsuz sevginin en önemli timsalinin anneler olduğunu belirtti.

Başkan Sarıalioğlu, mesajında şu ifadeler yer verdi:

“Toplumun temelini aile, ailenin temelini ise şüphesiz annelerimiz oluşturmaktadır.

Annelik, sadece bir çocuğu dünyaya getirmekten ibaret değildir. Anne koruyan, kollayan, kol kanat geren ve evladının geleceğine ömrünü adayandır.

Bizi biz yapan değerleri barındıran annelerimiz, varlıklarıyla bizleri onurlandırmakta, geleceğimizi elleriyle şekillendirmektedir.

Üzerimizde ödenmez hakları bulunan, sabırlarını başka hiçbir değerle ölçemeyeceğimiz annelerimiz her zaman baş tacımızdır.

Sevgi ve şefkat dolu yürekleri ve fedakârlıklarıyla bizleri hayata hazırlayan, ömür boyu bizlere yol gösteren, iyiliğin, şefkatin, fedakârlığın, merhametin ve koşulsuz sevginin timsali annelerimiz, bizler için dünyanın en kıymetli varlıklarıdır.

Annelerin gösterdiği bu koşulsuz sevgi karşısında bizlere düşen en önemli görev ise onlara layık evlatlar olmaktır.

Bu doğrultuda en kıymetli varlık olan anne sevgisini kalplerinde yaşatabilenler için yılın bir günü değil, yılın her günü Anneler Günü’dür.

Bu duygu ve düşüncelerle merhametin ve koşulsuz sevginin kaynağı olan başta şehit annelerimiz olmak üzere, tüm annelerimizin, anne adaylarının ve bu eşsiz duyguyu yüreklerinde taşıyan tüm kadınlarımızın Anneler Günü’nü kutluyor, hepsine sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”