Of 28 Şubat İlkokulu'na özel eğitim sınıfı

Of 28 Şubat İlkokulu'na özel eğitim sınıfı

Uluslararası İyiliğe Uçanlar İnsani Yardım Derneği Of 28 Şubat İlkokulunda Ali Kayra Kurt Özel Eğitim Sınıfını açarak özel eğitime muhtaç öğrencilerin eğitimine önemli katkılarda bulundu.

Uluslararası İyiliğe Uçanlar İnsani Yardım Derneği Of 28 Şubat İlkokulunda Ali Kayra Kurt  Özel Eğitim Sınıfını açarak özel eğitime muhtaç öğrencilerin eğitimine önemli katkılarda bulundu.

Uluslararası İyiliğe Uçanlar İnsani Yardım Derneği  özel eğitime muhtaç öğrenciler için gönüllülük esaslı yardım çalışmaları yapıyor. Kısa süre önce kurulan dernek Türkiye genelinde tüm illerde özel eğitime muhtaç öğrenciler için okul ya da sınıf açarak özel eğitime muhtaç çocukların daha iyi eğitim almaları uğraşı veriyor. Dernek, Of'ta 28 Şubat İlkokulunda Ali Kayra Kurt  Özel Eğitim Sınıfını açarak burada bulunan öğrencilerin daha konforlu, daha etkili eğitim almalarını sağlayacaklar. Kısa süre önce Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile iletişime geçen Uluslararası İyiliğe Uçanlar İnsani Yardım Derneği  sınıfı tamamlayarak öğrencilerin hizmetine hazır hale getirdi. Of28 Şubat İlkokulu Ali Kayra Kurt  Özel Eğitim Sınıfı için mini bir açılış töreni düzenlendi. Açılış töreninde ilk olarak Uluslararası İyiliğe Uçanlar İnsani Yardım Derneği  Başkanı Sinem Güldal ve Dernek Koordinatörü Büşra Oğuz  derneğin kuruluş amaç ve faaliyetleri hakkında bilgiler verdiler.

Dernek yöneticilerinin konuşmasının ardından Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu kürsüye gelerek; Of'taki özel eğitim faaliyetlerini, özel eğitim hizmetlerini, eğitim alan öğrenci sayılarına ilişkin istatistiki bilgiler verdi. Müdür Kabahasanoğlu ayrıca; İyiliğe Uçanlar İnsani Yardım Derneğine ilçelerine yapmış olduğu sınıf için teşekkür ederek,devletin en ücra köşedeki bir çocuğun bile zayi olmasına izin vermediğini bu amaçla bir kişi de olsa onu evinden sabah alıp eğitim gördükten sonra tekrar evine bırakacak kadar hizmeti onların ayağına getirerek sosyal devlet anlayışında çok güzel hizmetler yaptığını belirtti.

Kaymakam Hayrettin Çiçek de konuşmasında özel eğitimin önemine değinerek bu özel  çocukların hassasiyetlerini bilerek onlara sabırla, anlayışla yapılacak eğitimle onların daha mutlu,kendilerini gerçekleştirmiş, toplum tarafından  kabul edilen önemli bireyler olmaları sağlanıyor. Of'ta özel eğitime muhtaç öğrencilerin almış kaliteli olduğu eğitime okul ziyaretlerinde şahit olduğunu belirten Kaymakam Çiçek dernek yetkililerine teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Konuşmaların ardından sınıfın açılışını gerçekleştiren Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek ve Of Belediye Başkan Vekili Oktay Ulusoy, Dernek Başkanı Sinem Güldal'a hizmetleri nedeniyle teşekkür plaketi taktım etti. Programa Of Kaymakam Hayrettin Çiçek, Kaymakam Adayı Erkan Şahin, Of Belediye Başkan Vekili Oktay Ulusoy,Of  İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Of 28 Şubat İlkokulu Müdürü Abdullah Hacıömeroğlu, Uluslararası İyiliğe Uçanlar İnsani Yardım Derneği  Başkanı Sinem Güldal Koordinatörü Büşra Oğuz, RAM Müdürü Vahdettin Özdağcı katıldı.