Oflu gençler gelecek fikirlerini ortaya koydu

Oflu gençler gelecek fikirlerini ortaya koydu

AK Parti Of Gençlik Kolları, "Mahalle Bizim Gençlik Bizim" projesi kapsamında bir araya gelen gençler fikirlerini paylaştı.

AK Parti Of Gençlik Kolları, "Mahalle Bizim Gençlik Bizim" projesi kapsamında bir araya gelen gençler fikirlerini paylaştı.

Of Gençlik Merkezi Has Odası'nda düzenlenen programa; AK Parti Trabzon Milletvekili Dr. Adnan Günnar, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, AK Parti Trabzon İl Gençlik Kolları Başkanı Sefa Küçükali, AK Parti Of İlçe Başkanı Ahmet Çapoğlu, AK Parti Of İlçe Gençlik Kolları Başkanı Resul Çan, belediye meclis üyeleri, teşkilat üyeleri ve gençler katıldı. Sorularına samimi cevaplar alan gençler, ülke ve gelecek hakkındaki fikirlerini paylaştı.

ZAMAN BÜYÜK BİR HAZİNE

Programdan önce bir konuşma yapan Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, "Gençler, zaman çok büyük bir hazinedir. Zaman çok çabuk geçiyor. Onun için zamanınızı doğru yerlerde, doğru insanlarla ve doğru işler yaparak geçirin. İlime ve bilime saygı duyun. Çok araştırın. Kendinizi geliştirin. İletişim ve bilgi çağında yaşıyoruz. İletişimi en hızlı kuran ve bilgiye en önce ulaşan kazanacak. Bu milletin birliği ve dirliği için güç kazanacak. Güçlü olmak için bilgiye sahip olmak gerekir arkadaşlar. Bunun için çalışıp; kendimize, vatanımıza ve milletimize faydalı olmalıyız. Geleceğimizin teminatı gençlerimizin enerjisi, hayalleri ve azmi Of'umuza hizmet yolunda en kıymetli motivasyonumuz. İyi ki varsınız gençler" dedi.

ÇOK ÇALIŞMALIYIZ

Gençlerin ülkenin geleceği için daha fazla çalışması gerektiğini belirten AK Parti Of İlçe Başkanı Ahmet Çapoğlu, "Bizim AK Parti'ye üye olmamız ülkemize hizmet etmek içindir. Bizim amacımız devletimize milletimize hizmet etmek. Başka bir düşüncemiz yok. Sizler gençsiniz arkadaşlar. Sizin bizden daha fazla çalışmanız gerekiyor. Hep birlikte el ele vererek çok çalışmamız gerekiyor" diye konuştu.

GENÇLERİN BÜYÜK TEVECCÜHÜ VAR

Of gençlerinin dinamik olduğunun altını çizen AK Parti Trabzon İl Gençlik Kolları Başkanı Sefa Küçükali, "Of her zaman bizi güçlü bir geçlikle karşıladı. Gençlerimiz bu buluşmalara çok büyük teveccüh gösteriyor. Bunun yansımaları da olacaktır. Sağ olsun büyüklerimiz de bizi yalnız bırakmıyor" şeklinde konuştu.

GENÇLERDEN BEKLENEN, DONANIMLI OLMALARI

Kendilerinin gençlik yıllarında okurken zorluklarla karşılaştıklarını belirten, AK Parti Trabzon Milletvekili Dr. Adnan Günnar, "Biz gençken 8 kişilik ranzalı odalarda yüzlerce kişinin ortaklaşa kullandığı lavabolu yurtlarda kaldık. Dolmuş bulup üniversiteye gidemiyorduk. Gittiğimiz üniversitelerde mediko sosyalden aldığımız destekle yediğimiz yemekten doymuyorduk. Üstümüzde başımızda yoktu. 3 aylık kredi parasıyla bugün ki 150 TL'lik bir ayakkabıyı alamıyorduk. Üzerine para koymak zorunda kalıyorduk. Üniversitedeki akademisyenlerin keyfi tutum ve davranışlarından dolayı muzdarip olduğumuzda sıkıntılarımızı dile getirecek hiçbir merci bulamıyorduk. Tiyatro ve sanatsal faaliyetleri neredeyse hiç göremiyorduk. Ama buna rağmen hem büyüklerimize hem hocalarımıza hangi siyasi görüşten olursa olsun herkese karşı saygılı ve edepli bir şekilde davranıyorduk. Gençler, sizden istediğimiz başarılı ve donanımlı bir öğrencilik hayatı. Sizin bu ülkeye yapacağınız en büyük katkı donanımlı olmaktır" dedi.

Çok sayıda gencin katılım gösterdiği organizasyonda çiğ köfte ikramı yapıldı.