Başkan Sarıalioğlu'ndan 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

Başkan Sarıalioğlu'ndan 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, "10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü" dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, "10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü" dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Sarıalioğlu mesajında, 10 Kasım'ın bir matem günü değil, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün fikirlerini, eserlerini ve fedakârlıklarını anlama günü olarak idrak ettiklerini söyledi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmet ve saygıyla andıklarını ifade eden Başkan Sarıalioğlu, "Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük asker ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 83'üncü yıl dönümünde rahmet ve saygıyla anıyoruz" dedi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'en büyük eserim' dediği Cumhuriyeti ilelebet yaşatacaklarını belirten Başkan Sarıalioğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk, önderlik ettiği istiklal mücadelemiz, elde ettiği eşsiz zaferler ve milletimizi müşterek bir ideal etrafında birleştirerek kurduğu Cumhuriyetimiz ile tüm dünyanın takdirini kazanmış kahraman bir asker, saygın bir liderdir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü tarihe iz bırakan bir komutan ve lider yapan en büyük özelliği, milletine duyduğu sonsuz güven ve inancıdır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün en büyük ideali, Türkiye'yi birlik ve beraberlik içinde, müreffeh bir ülke olarak muasır medeniyetler seviyesine çıkarmaktı.

Bugün büyük Türkiye yolunda hızla ilerleyen ülkemiz, demokratik hak ve özgürlükler alanında büyük mesafeler kat ederek dünyanın en saygın ülkeleri arasında yer almıştır.

Demokratik iradesi daha çok güçlenen Türkiye, şimdi her zamankinden daha fazla emniyet ve güvenle geleceğe yürüyen bir ülke olma yolunda büyük mesafeler almaktadır.

Aziz Türk milletimiz, Cumhuriyetimize ve demokrasimize sahip çıkmaya devam edecek, Türkiye Cumhuriyeti bütün engellemelere rağmen tek yürek halinde tarihi yükselişini sürdürecektir.

Cumhuriyetimizin modern şehri Trabzon'da, Of'umuzda bu kutlu hedefe katkı vermeye inançla azimle devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e, silah arkadaşlarına ve aziz şehitlerimize rahmet diliyor, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum."