Ağaç dikme seferberliğine Of'tan destek

Ağaç dikme seferberliğine Of'tan destek

Ülke genelinde başlatılan "Geleceğe Nefes" projesi kapsamında Of İmam Hatip Lisesi bahçesinde fidan dikme töreni gerçekleştirildi.

Ülke genelinde başlatılan "Geleceğe Nefes" projesi kapsamında Of İmam Hatip Lisesi bahçesinde fidan dikme töreni gerçekleştirildi.

Türkiye'de "11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü" olarak kutlanmaktadır. Bu nedenle tüm ülke çapında fidan dikme ekinliği yapılarak orman varlığının artırılması hedefleniyor.

Özellikle bu yıl yanan orman yangınlarından sonra fidan dikme etkinlikleri daha da ehemmiyet kazandı. Tarım ve Orman Bakanlığınca Türkiye'nin 81 ilinde aynı anda 11 milyon fidan dikilmesinin gerçekleştirildiği "Geleceğe Nefes" projesi uygulanmaya devam ediyor. 2021 yılı sonuna kadar Türkiye'de 250 milyondan fazla fidan dikilecek. Milli Ağaçlandırma Gününe Of'ta da fidan dikilerek destek verildi.

Öğrencilerle birlikte ağaç fidanlarını dikip ilk can sularını veren Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, "Ağacı sev, doğayı koru. Topraklarımız fidanlarla buluşacak, fidanlarımız yarınlarımıza umut olacak inşallah. Millet ve devlet olarak tüm Türkiye'ye seslenen büyük bir orman seferberliği başlattık. Milli Ağaçlandırma Günü ile ağaç ve toprak sevgisinin, bilincinin artmasını hedefliyoruz. Yarınlara daha yeşil bir miras bırakmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

Bu sene Of'taki program Of Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde icra edildi. Fidan dikimine Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Of İlçe Orman Şefi Elvan Atabey Kuruoğlu,Of  İlçe Jandarma Komutanı Burak Çelik, Of İlçe Emniyet Müdürü Halil İbrahim Yoğurt, Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, AK Parti Of İlçe Başkanı Ahmet Çapoğlu, Of Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Sedat Gül ve öğrenciler katıldı.

Öğrencilerle sohbet edip birlikte fidan diken Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu öğrencilere meyve fidanı taktım etti. Fidan dikme programı günü anısına çekilen fotoğrafla sona erdi.