Başkan Sarıalioğlu'ndan SMA hastası Fatma Zehra için destek çağrısı

Başkan Sarıalioğlu'ndan SMA hastası Fatma Zehra için destek çağrısı

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Spinal Musküler Atrofi (SMA) Tip 1 ölümcül kas hastası olan Fatma Zehra Eken bebek için İstanbul Valiliği izni ile başlatılan yardım kampanyasına destek çağrısında bulundu.

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Spinal Musküler Atrofi (SMA) Tip 1 ölümcül kas hastası olan Fatma Zehra Eken bebek için İstanbul Valiliği izni ile başlatılan yardım kampanyasına destek çağrısında bulundu.

Oflu Spinal Musküler Atrofi (SMA) hastası Fatma bebeğin ailesi Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu'nu ziyaret ederek, tedavi için destek talebinde bulundu. Fatma Zehra bebeğin ailesini bu süreçte yalnız bırakmayacaklarını ifade eden Başkan Sarıalioğlu, başlatılan yardım kampanyasına destek vereceklerini söyledi.

Oflu SMA hastası Fatma Zehra Eken'in ilaç hakkını kaybetmemesi ve tedavi masrafları için yardım kampanyası başlatıldı. Eken ailesi Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu'nu makamında ziyaret ederek, başlatılan kampanya için destek istedi. SMA hastası Fatma Zehra bebeğin tedavisiyle ilgili bilgi alan Başkan Sarıalioğlu, kampanyanın duyurulması için belediye olarak her türlü desteği vereceklerini belirtti. Başkan Sarıalioğlu ayrıca, başlatılan kampanya için belediye bilboardlarını tahsis edeceklerini söyledi.

"BELKİ UMUT SENSİN. HAYDİ OF FATMA ZEHRA BEBEĞİMİZE HEP BİRLİKTE NEFES OLALIM"

Evlatlarının yaşama tutunması için büyük bir mücadele veren ailesinin, Fatma Zehra'nın tedavisi için kampanya başlattığını belirten Başkan Sarıalioğlu, "Değerli Oflu hemşehrilerim, sevgili Trabzonlular;  Fatma Zehra yavrumuz SMA hastası bebeklerden biri. Ailesi, annesi, babası ve hepimiz Fatma Zehra'nın bir an önce tedavi olup, sağlığına kavuşması için mücadele ediyoruz. Ancak tedavi sadece yurtdışında yapılabiliyor ve 2.2 milyon EURO tedavi bedeli. Bu bağlamda Fatma Zehra'nın ailesinin açtığı yardım kampanyasına hepinizin bağışlarını istiyoruz. Ekonomik durumunuz neye el veriyorsa, gönlünüzden ne geçiyorsa, Fatma Zehra'ya hep beraber umut olmalıyız. Bunun için destekleriniz, katkılarınız, yardım kampanyasına yapacağınız her destek, her bağış Fatma Zehra için çok önemli. Biliyorum ki Oflular, o büyük yürekleriyle, yüce gönülleriyle Fatma Zehra'nın yaşama tutunması için, tedavi olabilmesi için gereken bütün desteği sağlayacaklar. Hep beraber, Fatma Zehra kızımızı, evladımızı hep birlikte nefes olacağız. O da bütün sağlıklı çocuklar gibi gülecek, oynayacak ve mutlu bir yaşamı olacak. Size güveniyoruz. Fatma Zehra'nın ailesinin izinli bir şekilde açmış olduğu hesap numarasına lütfen bağışlarınızı yapınız. Haydi Of el ele verip Fatma Zehra bebeğimize hep birlikte nefes olalım" dedi.

Vatandaşlar, Fatma Zehra Eken için başlatılan yardım kampanyasına İstanbul Valiliği izniyle baba Tufan Eken adına açılan TR87 0001 0024 5866 0795 0450 10 numaralı hesap üzerinden destek verebilecek.  Ayrıca Fatma Zehra Eken'in babası Tufan Eken'e 0543 537 10 94 telefon numarasıyla ulaşarak yardımda bulunulabilecek.

Ziraat Bankası

IBAN: TR87 0001 0024 5866 0795 0450 10

Hesap Adı: Tufan Eken

Açıklama: Of Fatmaya umut oluyor.