Başkan Sarıalioğlu’ndan 10 Ocak Gazeteciler Günü mesajı

Başkan Sarıalioğlu’ndan 10 Ocak Gazeteciler Günü mesajı

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Basının Milletin müşterek sesi ve demokrasinin bir gereği olduğunu söyleyen Başkan Sarıalioğlu mesajında şu görüşlere yer verdi:

Basın mensuplarımız, ülkemizin her karış toprağında, gerek yerel gerekse ulusal anlamda toplumun doğru bilgilendirilmesi için çalışmaktadır.

Kamuoyunu bilgilendirmek adına, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, vatandaşın en doğal hakkı olan, zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadır. Bu görev demokrasimizin de gelişmesine önemli ölçüde katkı sağlamaktadır.

Basın mensuplarının meslek ahlakına ve tarafsızlık ilkesine uymaları da büyük önem taşımaktadır.

Değerli basın mensubu arkadaşlarımızla karşılıklı anlayış ve saygı çerçevesi içinde her zaman aynı yolda yürüyerek, Of'umuza hizmet etme çabası içerisindeyiz.

Yazılı, görsel ve internet haberciliği vasıtasıyla Oflu hemşerilerimizi bilgilendirirken aynı zamanda kentimizin tanıtımını yaparak, ilçemizin kapılarını dünyaya açan, bizlerden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen değerli basın mensubu arkadaşlarımıza da teşekkürü borç biliyorum.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla zor koşullar altında mesai gözetmeksizin görevini yapan, mesleki sorumluluk bilinciyle, karşılaştıkları tüm zorluklara rağmen fedakârlık ve özveri içinde görevlerini yerine getirmeye çalışan basın emekçilerinin Çalışan Gazeteciler Günü'nü tebrik ediyor, hayatlarını kaybederek aramızdan ayrılan basın mensuplarına Allah’tan rahmet diliyorum.