Of'ta Kadir Gecesi dualarla idrak edildi

Of'ta Kadir Gecesi dualarla idrak edildi

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Kadir Gecesi'nde Uğurlu Mahallesi Merkez Camii’nde vatandaşlarla bir araya geldi.

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Kadir Gecesi'nde Uğurlu Mahallesi Merkez Camii’nde vatandaşlarla bir araya geldi.

Ramazan ayı içerisinde bulunan ve bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi büyük bir coşku içerisinde Of’ta idrak edilirken, gece nedeniyle Uğurlu Merkez Camii’nde Sakal-ı Şerif'te vatandaşların ziyaretine açıldı.

Of’ta Kadir Gecesi bereketi vatandaşlarla birlikte yaşandı. Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Uğurlu Merkez Camii’nde teravih namazı, mevlit programı ve Sakal-ı Şerif ziyaretinin ardından vatandaşlarla bir araya gelerek hasbihal etti. Namaz sonrasında camide namaz kılan vatandaşlara Of Belediyesi tarafından Kandil simidi ikram edildi.

KADİR GECESİ BEREKETİNİ OFLU HEMŞEHRİLERİMİZLE PAYLAŞTIK

Kadir Gecesi'ne erişmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, "Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nde teravih namazımızı Uğurlu Mahallemizde cami cemaatimiz ile eda ettik. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan; gönüllerimizi inşa ve ihya eden mübarek Ramazan ayını uğurlamaya hazırlandığımız günlerde Yüce Rabbimizin müjdesi Kadir Gecesi'ne bir kez daha erişmenin şükrü ve mutluluğunu yaşıyoruz. Kur'an-ı Kerim'in inmeye başladığı bu gün İslam alemi için ayrı bir önem arz ediyor. Biz de bugün de Oflu hemşehrilerimizle bir araya gelerek Kadir Gecesi bereketini paylaştık. Rabbim bizleri bayramda da buluşturmayı nasip etsin diyor, şimdiden hemşehrilerimizin Ramazan Bayramını kutluyorum. Dualarımız kabul, Gecemiz hayırlı ve bereketli olsun inşallah" şeklinde konuştu.