Başkan Sarıalioğlu'ndan 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

Başkan Sarıalioğlu'ndan 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, "10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü" dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, "10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü" dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Sarıalioğlu mesajında, 10 Kasım'ın bir matem günü değil, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün fikirlerini, eserlerini ve fedakârlıklarını anlama günü olarak idrak ettiklerini söyledi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmet ve saygıyla andıklarını ifade eden Başkan Sarıalioğlu, "Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük asker ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 84'üncü yıl dönümünde rahmet ve saygıyla anıyoruz" dedi.

Başkan Sarıalioğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Türk ve dünya tarihine adını altın harflerle yazdıran büyük bir liderin, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 84. yıl dönümünde onu bir kez daha rahmet ve saygıyla anıyoruz.

Engin ileri görüşlülüğü, dünya gerçeklerini iyi bilmesi, insani değerlere verdiği önem, düşüncelerindeki evrensel boyut Atatürk'ü hiç şüphesiz insanlığın tarih boyunca yetiştirdiği dünyanın en önemli liderlerinden biri yapmıştır.

Hayatını ülkesine ve milletine adayan Atatürk, ülkenin içinde bulunduğu zor şartlara ve sahip olduğu sınırlı imkânlara rağmen, milletinden aldığı güç ve destekle bağımsız ve millet egemenliğine dayanan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna liderlik etmiştir.

Türk milletinin istiklaline ve istikbaline adanan 57 yıllık ömrün sona erdiği 10 Kasım'ı bir matem günü olmanın ötesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirlerini, eserlerini ve fedakârlıklarını anlama günü olarak idrak ediyoruz.

Bağımsızlık savaşımızın önderi, eşsiz kahraman Gazi Mustafa Kemal Atatürk, daima Türk milletinin gönlünde yaşayacak, omuz omuza mücadele ettiği silah arkadaşları ve İstiklal Savaşımızın kahraman şehit ve gazileri hiçbir zaman unutulmayacaktır.

Bizler de devlet ve millet olarak onun "En Büyük Eserim" dediği Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere eserlerine sahip çıkıp, onun fikirleri ışığında el birliği ile ülkemizi daha ileri seviyelere getirmek için durmaksızın çalışacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle aramızdan ayrılışının 84'üncü yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve canlarını bu topraklar için feda eden kahraman şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, saygı ve şükranlarımı sunuyorum."