Of Belediyesi Zabıta Ekipleri Fırınları Denetledi

Of Belediyesi Zabıta Ekipleri Fırınları Denetledi

Ramazan dolayısıyla Of Belediyesi Zabıta ve ilçe Tarım Müdürlüğü ekiplerince ilçe genelindeki ekmek fırınları denetlendi.

Hijyen ve ekmek gramajı hususunda denetleme yapan ekipler, gramajı düşük olan ve sağlıklı hijyen koşullarını sağlamayan  fırınlar hakkında işlem yaptı. Zabıta Müdürlüğü Ekipleri yaptığı denetimlerde, denetlenen iş yerlerinin çalışma ruhsatı ve üretilen ekmeklerin gramajlarını inceledi. Ekmek fırınlarının sağlık ve hijyen kurallarına uygun olup olmadığı da kontrol edildi. Vatandaşın huzurlu, sağlıklı ve hijyen kurallarına uygun alışveriş yapmalarını sağlamak ve esnafları bilinçlendirmek amacı güden denetimler periyodik olarak sürekli devam edecek. 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Of Belediyesi Zabıta Müdürü İsmail Sarıalioğlu "Biz Belediye olarak periyodik denetimlerimizi sürdürüyoruz. Öncelikli olarak fırın, pastane, kasap ve lokantalarda denetimlerimizi her zaman ki gibi özenle yapıyoruz. Bu yaptığımız denetimi ilçemizde faaliyet gösteren ekmek fırınlarında yaptık. Yaptığımız uygulamada genel temizlik koşulları ve yasal çalışma şartları konularında denetim yaptık. Çünkü bu tür işletmelerde yapılacak bir hata insan sağılığını olumsuz etkileyecektir. Yasal olmayan hiçbir konuda kesinlikle taviz vermedik, vermeyeceğiz ve gerekli yaptırımları uygulayacağız" dedi. Sarıalioğlu halkın sağlığıyla oynayanlara kesinlikle izin verilmeyeceğini sözlerine ekledi.