Of Belediye Meclisi 2023'ün ilk toplantısını yaptı

Of Belediye Meclisi 2023'ün ilk toplantısını yaptı

Of Belediyesi'nin 2022 yılı Ocak ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.

Of Belediyesi'nin 2022 yılı Ocak ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.

2023 yılının ilk toplantısı, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu'nun başkanlığında yapıldı. 2023 yılında devam eden projeler ve hedeflerin değerlendirildiği toplantıda, 5 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Toplantıda açılış konuşmasını yapan Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, 2023 yılınında da vatandaşlara en iyi hizmeti sumak için çalışacaklarını kaydetti.

CUMHURBAŞKANIMIZIN ATTIĞI ADIMLAR VATANDAŞLAR TARAFINDAN TAKDİRLE KARŞILANDI

2022 yılında Of Devlet Hastanesi gibi birçok projeyi hayata geçirdiklerini dile getiren Başkan Sarıalioğlu, "2022 yılında bir çok çalışmaya imza attık. Bu hizmetlerde emeği geçen çalışanlarımıza, personelimize, ilçe teşkilatımıza, bakanlarımıza, Sayın Cumhurbaşkanımıza ve emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyorum. Tabi tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de zorlu bir süreçten geçiyor. Fakat Cumhurbaşkanımızın özellikle son zamanlarda attığı adımlar tüm kamuoyu tarafından takdirle karşılandı. Bunun yansımalarını sokakta da görmek mümkün. Özellikle Karadeniz'de çıkan yeni gaz rezervi ve Mart ayında akışının sağlanması sadece Türkiye'de değil dünyada da büyük bir yankı uyandırdı. Son yıllarda savunma sanayi ve enerji alanında büyük gelişmeler yaşanıyor. Bu gelişmeler bizi ve vatandaşımızı heyecanlandırmaktadır. Cumhuriyetimizin 100. yılında böyle gelişmeleri yaşamak ayrı bir anlam ifade ediyor. Başta enerji ve savunma sanayisinde dışa bağımlılığımız kalmadığında bu ülkeyi hiçbir güç tutamayacaktır. Türkiye'nin bu güce kısa zamanda kavuşacağını düşünüyorum. Biz bu anlayışla ülkemize, hükümetimize ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a bağlılığımızla yola devam edeceğiz. 2022 yılında olduğu gibi 2023 yılında da var gücümüzle çalışarak vatandaşlarımıza hizmet edeceğiz" dedi.

ATATÜRK BULVARI PROJESİNİN YÜZDE 75'İ BİTTİ

Of'ta devam eden projeler hakkında bilgi veren Başkan Sarıalioğlu, "Atatürk Bulvarı projemizde kaldırım ve yol çalışmalarının yüzde 75'i bitti. Cephe çalışmalarının ise yüzde 50'si bitmiş durumda. Hava şartlarından dolayı bazı yavaşlamalar oldu yalnız arkadaşlarımız bütün olumsuzluklara rağmen çalışmalarını sürdürüyor. 2021 yılında projenin ihalesini 17 milyon 500 bin TL'ye yapmıştık. Burada cephelerde yüzde 25 vatandaş katkı payı, yüzde 35 büyükşehir belediyesi, geriside belediyemizin katkısıyla yapılıyor. Vatandaşımızın yüzde 25 payı katkı ve katılım payıdır. Birimlerimizin bu durumu dikkate alması gerekiyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız'la görüşmelerimizi yapacağız. Bu projeyi de alnımızın akıyla inşallah kısa sürede bitireceğiz. Eski hastane binamızın yerinin yıkımına başlayacağız. Çünkü burada yapılacak projenin de bir an önce başlaması gerekiyor. Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ile bir görüşmemiz oldu. Solaklı Vadisi Projesi'nin devamı için kendisinden yardım istedik. Sağolsun kendisi konuyla hemen ilgilenerek talimatlarını verdi. Solaklı Vadisi üzerinde 2 köprü daha olacak. 2023 yılının ülkemiz için daha güzel olacağını temenni ediyorum" diye konuştu.