Of'tan deprem seferberliği!

Of'tan deprem seferberliği!

Türkiye'yi sarsan deprem afeti için Of Belediyesi, Of Kaymakamlığı ve Kızılay Of Şubesi deprem için yardım seferberliği başlattı.

Türkiye'yi sarsan deprem afeti için Of Belediyesi, Of Kaymakamlığı ve Kızılay Of Şubesi deprem için yardım seferberliği başlattı.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen deprem nedeniyle Of'ta yardım kampanyası başlatıldı. Of Belediyesi, Of Kaymakamlığı ve Kızılay Of Şubesi tarafından "Haydi Of Bende Varım" sloganıyla başlatılan yardım kampanyasına vatandaşların yoğun ilgisi oldu.

YARDIMLAR BİR MERKEZDE TOPLANIYOR

Of Ulusoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Spor Salonu'nda toplanmaya başlanan yardımlar çığ gibi büyüyor. Depremzedeler için 7'den 77'ye tek yürek olan Of'lu vatandaşlar tüm Türkiye'de olduğu gibi zor zamanlarda millet bilincini en güzel şekilde gösteriyor. Of Ulusoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde toplanmaya başlanan yardımlar kısa süre içerinde deprem bölgesine sevk edilecek.

DEPREM BÖLGESİ İÇİN AÇIKLANAN ACİL İHTİYAÇ LİSTESİ ŞU ŞEKİLDE

Battaniye, Isıtıcı, Kışlık Kıyafetler (Mont - Kazak - Çorap-Ayakkabı-Bot-Bere-Eldiven) Gıda Kolisi, Hijyen Seti, Bebek Bezi, Bebek Maması. (Yapılan yardımların sıfır ürün olması öncelik taşıyor)

OF BELEDİYE BAŞKANI SARIALİOĞLU'NDAN VATANDAŞLARA ÇAĞRI!

Sabahın ilk saatlerinden itibaren yardım organizasyonunda yer alan Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu yaptığı açıklamada tüm vatandaşları birlik ve beraberliğe davet etti. Türkiye'nin büyük bir acıyla karşı karşıya olduğunu belirten Başkan Sarıalioğlu, "Maalesef ki ülkemiz zorlu bir afetle karşı karşıya. Deprem bölgesinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza başsağlığı diliyorum. Bu zor süreci omuz omuza devletimizin ve milletimizin yanında durarak atlatacağız inşallah. Bizde bu noktada belediyemiz, kaymakamlığımız ve Kızılayımızla birlikte yardım kampanyası başlattık. Sağolsun hemşehrilerimiz, biz demeden harekete geçti. Yardımda bulunan vatandaşlarımıza sonsuz şükranlarımızı sunuyorum" dedi.