Başkan Sarıalioğlu, 'Haydi OF kurtuluş coşkusunu hep birlikte yaşayalım'

Başkan Sarıalioğlu, 'Haydi OF kurtuluş coşkusunu hep birlikte yaşayalım'

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Of'un düşman işgalinden kurtuluşunun 105'nci yıldönümü etkinliğine tüm Ofluları davet etti.

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Of'un düşman işgalinden kurtuluşunun 105'nci yıldönümü etkinliğine tüm Ofluları davet etti.

Of’un düşman işgalinden kurtuluşunun 105'nci yıl dönümü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Of’un düşman işgalinden kurtuluşunun 105'nci yıldönümü nedeniyle düzenlenecek olan etkinlik programı tamamlandı.

Of Kaymakamlığı ve Of Belediye Başkanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenecek olan etkinlikler, 28 Şubat 2023 Salı günü Of Kaymakamlığı önündeki Atatürk Anıtı'na saat 10.00'da çelenklerin sunulması ile başlayacak. Çelenklerin sunulmasının ardından ebediyete intikal eden aziz şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulacak ve İstiklal Marşı okunacak.

Buradaki törenin ardından 105. yıl kutlama törenleri kapsamında 28 Şubat 2023 Salı günü saat 10.30'da Of Belediyesi Konferans Salonu'nda; Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı, protokolün kurtuluş günü kutlaması, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu'nun konuşması, şiirlerin okunması, kahramanlık türküleri ve Of Hacı Mehmet Bahattin Ulusoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin hazırlamış olduğu programın sunumu ile başlayacak.

BAŞKAN SARIALİOĞLU: "HAYDİ OF, KURTULUŞ COŞKUSUNU HEP BİRLİKTE YAŞAYALIM"

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Of'un düşman işgalinden kurtuluşunun 105'nci yıldönümü etkinliğine tüm Ofluların davetli olduğu belirterek, "Bilindiği üzere 28 Şubat Of'umuzun düşman işgalinden kurtuluş günü. Of'un düşman işgalinden kurtuluşu dolayısıyla tüm şehitlerimizi ve bu kurtuluşta emeği geçen tüm büyüklerimizi minnet, rahmet ve şükranla anıyoruz. Her yıl geleneksel olarak belediyemiz tarafından Of'un Kurtuluşu ile alakalı bazı etkinlikler yapılıyor. Biz geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Of'un Kurtuluş etkinliklerinin coşkulu ve dolu dolu geçmesini arzu ediyoruz. Düşman işgalinden kurtuluşumuzun 105'nci yılını kutlayacağımız bu günlerde, aslında yeni bir kurtuluşa imza attığımızı da unutmamak lazım. Özellikle 15 Temmuz ve sonrasında Türkiye'yi bölmeye, birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışanlara karşı millet olarak karşı koyarak tarihe altın harflerle yazılacak yeni bir mücadeleye imza attığımızı belirtmek istiyorum. Asker üniforması altına saklanarak Türk milletini yıldırmaya çalışan, milletin topunu tüfeğini millete doğrultan teröristlere karşı bu dik duruşumuz, ülkemizde yeni bir şahlanışa vesile oldu. Bölüp parçalamak için oynanan oyunlar; aziz milletimizi yekvücut haline getirerek Türk milletinin yeni bir kurtuluş destanına imza atmasını sağladı. 105 yıl önce aziz atalarımızın kanları canları pahasına verdikleri kutsal kurtuluş mücadeleleri neticesinde düşman işgalinden kurtardıkları bu güzel ilçemizin kurtuluş etkinliklerinde 28 Şubat 2023 Salı günü tüm Oflu hemşehrilerimizle beraber olmak, mutluluğumuzu paylaşmak istiyoruz. Of'umuzun Kurtuluş Bayramına tüm halkımız davetlidir"