Başkan Sarıalioğlu'ndan '14 Mart Tıp Bayramı' mesajı

Başkan Sarıalioğlu'ndan '14 Mart Tıp Bayramı' mesajı

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı'nı tebrik ederek, "Kendilerini hayat kurtarmaya adamış başta hekimlerimiz olmak üzere hemşiresinden teknisyenine, acil tıp teknisyeninden hasta bakıcısına kadar görevini özveri ile yapan tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı'nı tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyor, koronavirüs mücadelesinde ve geçmişten bugüne görevi başında hayatını kaybeden tüm sağlık çalışanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum" dedi.

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Sağlığın, huzur ve mutluluğun en önemli unsuru olduğunu ve bu anlamda sağlıklı bir toplum için sağlık çalışanlarının özveri ile çalıştığını dile getiren Başkan Sarıalioğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Tıp, hayatımızda çok önemli bir yer teşkil etmektedir. İnsanlığın ilk evrelerinden beri var olan tıp ilimi, her geçen gün ilerlemiş ve tedavisinin mümkün olmadığı düşünülen en amansız hastalıkların bile tedavisi bulunmuştur.

Her alanda çağdaş bir toplum ve güçlü bir devlet olabilmenin ön koşullarından biri sağlıklı bireylere sahip olmaktır. Sağlık, huzurun ve mutluluğun vazgeçilmez unsurudur.

İnsan sağlığı ve mutluluğu için gece gündüz demeden, zaman ve mekân kavramını gözetmeksizin çalışan hekimlerimizin ve diğer sağlık çalışanlarımızın gösterdikleri gayret ve fedakârlıklar her türlü övgünün üzerindedir.

Bu kutsal mesleği büyük bir özveriyle sürdüren hekimlerimiz, derdimize derman olmayı ve acılarımızı dindirmeyi amaç edinmişlerdir.

Bu bağlamda; özellikle pandemi döneminde fedakârca hizmet veren hekimlerimiz ve her düzeydeki sağlık çalışanlarımızın üstlendikleri büyük sorumluluğun bilinciyle gösterdikleri titiz ve insanüstü gayretler takdirine şayandır.

Bu duygu ve düşüncelerle kendilerini hayat kurtarmaya adamış başta hekimlerimiz olmak üzere hemşiresinden teknisyenine, acil tıp teknisyeninden hasta bakıcısına kadar görevini özveri ile yapan tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı'nı tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyor, koronavirüs mücadelesinde ve geçmişten bugüne görevi başında hayatını kaybeden tüm sağlık çalışanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum."