Başkan Sarıalioğlu'ndan Ramazan Bayramı mesajı

Başkan Sarıalioğlu'ndan Ramazan Bayramı mesajı

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, rahmet ve bereket ayı Ramazan’ın ardından bayrama ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek "Hemşehrilerimizin, milletimizin ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı'nı tebrik ediyorum" dedi.

Yaşanan depremler dolayısıyla birlik ve beraberliğin en iyi örneklerinin verildiğini ve Ramazan Bayramı ile bu birlikteliklerin daha da artacağını aktaran Başkan Sarıalioğlu mesajında şu görüşlere yer verdi:

"Bir ay boyunca dayanışma ve yardımlaşmayı Ramazan Ayı'nın bereketi ile yaşamaya çalışarak, hepimizi manevi huzura eriştiren bir Ramazan ayını geride bıraktık. On Bir Ayın Sultanı Ramazan ayına veda ederken, mübarek Ramazan Bayramı'na ulaşmanın ise mutluluğu içerisindeyiz.

Ramazan Bayramı, milletçe sahip olduğumuz dostluk, kardeşlik, sosyal dayanışma ve yardımlaşma gibi ulvi duyguların yeniden canlandığı, halkımızı birbirine bağlayan müstesna bir bayramdır. Bu anlamda Ramazan Bayramı'nı milli ve manevi değerlerimizin öngördüğü hoşgörü ve birliktelik anlayışı içerisinde kutlamalıyız.

Toplum hayatımızda çok özel ve anlamlı bir yeri olan, sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel şekilde yaşandığı dini bayramlar; özlemleri gideren, dargınlıkları ve kırgınlıkları unutturan, hoşgörü duygusunu güçlendiren müstesna günlerdir.

Her zamankinden çok daha fazla yardımlaşmaya ve dayanışmaya ihtiyacımız olan bu günlerde milletçe saflarımızı daha da sıklaştırmalı, Ramazan'ın özünde yer alan manevi duygularla gönlümüzü tüm kardeşlerimize açmalıyız.

Özellikle Kahramanmaraş merkezli depremler dolayısıyla çok üzüntülü ve acılıyız. Ancak biz biliyoruz ki gönüllerimizin birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesi ve yaraları sarması, en kısa zamanda sağlıklı ve refah dolu günlere kavuşmamıza vesile olacaktır.

Bu özel günü, anlamına uygun olarak kutlamanın yanı sıra, bayram yapamayanların derdine, kederine, acısına ortak olabilmeliyiz. Ramazan ayının taçlandırıldığı gün olan Ramazan Bayramı’nın bütün vatandaşlarımızın yoksullarla, mağdurlarla, ihtiyaç sahibi insanlarla dayanışma ve yardımlaşmasına vesile olması bu mübarek günün anlamına anlam katacaktır.

Bu vesileyle hemşehrilerimizin, milletimizin ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyor, bu güzel bayramın bütün insanlığa sağlık, huzur ve barış getirmesini yüce Rabbim'den niyaz ediyorum."