Of'ta LGS şampiyonları ödüllendirildi

Of'ta LGS şampiyonları ödüllendirildi

Of'ta eğitim gören ve 2023 yılı Liselere Geçiş Sınavında(LGS) başarı sağlayarak Fen Lisesine yerleşen 61 öğrenci ödüllendirildi.

Of'ta Liselere Geçiş Sınavında Fen Lisesi kazanan 61 öğrenci ödüllendirilerek başarıları taltif edildi.

Of'ta eğitim gören ve 2023 yılı Liselere Geçiş Sınavında(LGS) başarı sağlayarak Fen Lisesine yerleşen 61 öğrenci ödüllendirildi. Of Kaymakamlığı toplantı salonunda yapılan ödül töreninde ilk olarak İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu bir yıl boyunca yapılan çalışmaları anlatan bir  sunum yaptı. Müdür Kabahasanoğlu sunumda yaptığı konuşmada; "Bir yıl önce cumhuriyetimizin 100. yılı olması nedeniyle farklı bir motivasyonla çalışıp "yüzüncü yılda yüz akı başarı" hedefi ile yola çıktık. İdarecilerimizle, öğretmenlerimizle iyi birer sinerji oluşturarak hedeflerimize ulaştık. Bu yolda bizlerin her zaman yanında yer alıp okullarımıza gelip öğrencilerimize moral ve motivasyon sağlayan Sayın Kaymakamımıza, Sayın Belediye Başkanımıza, değerli idareci ve öğretmenlerimize, kıymetli velilerimize, hayırseverlerimize ve tüm destek verenlerimize teşekkür ederim. Bu birlik ve beraberlikle ileride daha büyük başarılar elde edeceğimize inanıyor, öğrencilerimize başarılar diliyorum" dedi.

Veliler adına kısa bir konuşma yapan Mahmut Ayaz elde edilen başarıda emeği geçenlere teşekkür ederek öğrencilere ülke ve milletin hizmetinde başarılı bir eğitim hayatı diledi. Öğrenciler adına konuşan Trabzon Fen Lisesini kazanan Mikdat Sarıalioğlu Ortaokulu öğrencisi Murat Ordu da yaptığı konuşmada başarısında katkısı olan ailesine, öğretmenlerine ve tüm destekçilerine teşekkür etti.

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu da yaptığı konuşmada; "Of ilçemizin bu gurulu günde sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Başarıda emeği geçenleri tebrik ediyorum. Her zaman eğitim ailesinin yanında yer aldık. Ömrün sürdüğünce yer almaya devam edeceğim. Yeni eğitim hayatınızda hepinize üstün başarılar dilerim" diyerek düşüncelerini ifade etti.

Trabzon Milletvekili Vehbi Koç da yaptığı konuşmada; "Bizler zor zamanlar zorluklarla okuduk. En büyük destekçim annemdi. Burada görüyorum ki sizlerin de en büyük destekçisi anneleriniz. Bunu görmekten mutluluk duydum. Hepinizin okuyup başarılı olmanızı, iyi yerlere gelmenizi istiyorum.Kız öğrencilerin daha çok okuyup başarılı olmasını istiyorum. Çünkü yarının anneleri, yarının evlatlarını onlar yetiştirecek. Bu büyük başarıda emeği geçenleri tebrik ediyor, başarılar diliyorum" dedi.

Of Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer ise konuşmasında; " Of'ta Eylül ayında göreve başlar başlamaz eğitimi masaya yatırarak eğitim için neler yapabilirizi konuştuk. Of  eğitimi için  geçen senenin üzerinde başarı hedefiyle cumhuriyetimizin 100. yılına yaraşır başarı hedefi ile yola çıktık. Okullarda öğretmen ve öğrencilerimizle buluştuk. Aylık yapılan sınav değerlendirmelerindeki çalışmaları yakından takip ederek çalışmalara destek olmaya çalıştık. Of'ta iyi bir ekip ve kadro ile tüm kesimlerin desteği ile elde edilen başarıyı sağladık. Bu başarıda emeği olan herkesi tebrik ediyor, öğrencilerimize başarılar diliyorum" sözleriyle duygularını belirtti.

Konuşmaların ardından Of'ta LGS sınavına giren 453 öğrenci arasında 1. ve 2. olan öğrencilere  AK Parti  Trabzon Milletvekili Vehbi Koç, 3. ve 4. olan öğrenciye Of Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer akıllı saat ile ödüllendirdi. İkinci beş öğrenciye de Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu altnıla ödüllendirdi. Diğer  öğrencilere  verilen para  ödülleri Of İlçe Mille Eğitim Müdürü idris Kabahasanoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Çapoğlu, Şube Müdürü Hasan Tekke, Of Fen Lisesi Müdürü Vehap Kurt, Mikdat Sarıalioğlu Ortaokulu Müdürü Mehmet Balcan tarafından verildi. Program protokol üyeleri, öğrenci ve velilerin katıldığı Of Kaymakamlığı önündeki fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Programa; Of Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer, AK Parti Trabzon Milletvekili Vehbi Koç, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Şube Müdürü Hasan Tekke, AK Parti Of İlçe Başkanı Ahmet Çapoğlu, okul müdürleri, öğrenci ve veliler katıldı.