Of Belediyesi'nde işçi sözleşmelerinde mutlu son

Of Belediyesi'nde işçi sözleşmelerinde mutlu son

Of Belediye Başkanlığı ile HAK-İŞ/ HİZMET-İŞ Sendikası Trabzon Şubesi arasında işçi maaş ve sosyal haklarını içeren toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Of Belediye Başkanlığı ile HAK-İŞ/ HİZMET-İŞ Sendikası Trabzon Şubesi arasında işçi maaş ve sosyal haklarını içeren toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Of Belediye Başkanlığı ile HAK-İŞ/ HİZMET-İŞ Sendikası Trabzon Şubesi arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Of Belediyesi Personel Ltd. Şti. bünyesinde çalışan 67 işçi için %90 oranında zam yapılarak Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.

Of Belediyesi bünyesinde çalışan 26 işçi için de Ek Protokol imzalanarak devam etmekte olan sözleşmedeki işçi ücretlerine %61 oranında zam yapıldı.

2024 yılı sonunda sona erecek Sözleşme ve Ek Protokol ile Ocak 2024 ve Temmuz 2024 tarihlerinde de memurlara gelecek zam oranında zam yapılacaktır.

Sözleşme görüşmelerine Hizmet-İş Sendikası Trabzon Şube Başkanı Şevket Çelik, Hizmet-İş Sendikası Trabzon Şube Başkan Yardımcısı Mahmut Keleş, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Belediye Mali Hizmetler Müdürü Bayram Türk, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Yüksel Yaşar ve Sendika Denetleme Kurulu Üyesi Ahmet Yaşar Yılmaz katıldı.

Hizmet-İş Sendikası Trabzon Şube Başkanı Şevket Çelik; "Of Belediyesi Personel Ltd. Şti. çalışan 67 arkadaşımız için Toplu İş Sözleşmesi, OF Belediyesinde çalışan 26 işçi arkadaşımız için Ek Protokol yaptık. Yaptığımız Toplu İş Sözleşmemizin emekçilerimize ve sendikamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. İmzalamış olduğumuz sözleşme ile emekçi arkadaşlarımız bir nebze olsun rahatlayacaklardır" dedi.

BAŞKAN SARIALİOĞLU; "OF PERSONELİYLE GÜZEL"

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu; "Yoğun ve titiz bir çalışmanın sonucunda; emekçi kardeşlerimizin yüzlerini güldürecek, yaşam standartlarını arttıracak toplu iş sözleşmesini nihayete erdirdik. Bu kapsamda Hizmet-İş Sendikası ile gerçekleştirdiğimiz toplu sözleşme, Of'umuz için omuz omuza hizmet ettiğimiz çalışma arkadaşlarıma ve Belediyemize hayırlı olmasını diliyorum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde, işçisinin hakkını teri soğumadan teslim eden bir anlayışın temsilcisi olarak çalışanlarımızın her zaman yanındayız. Belediyemizin imkanlarını sonuna kadar zorlayarak arkadaşlarımızı mutlu etmeye çalıştık. Sözleşmemiz çalışanlarımıza ve ilçemize hayırlı olsun" diye konuştu.