Of'ta yeni eğitim öğretim yılı değerlendirme toplantısı yapıldı

Of'ta yeni eğitim öğretim yılı değerlendirme toplantısı yapıldı

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Of Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer ve okul müdürleri ile bir araya geldi. Başkan Sarıalioğlu, eğitimin önemine vurgu yaparak, imkanları seferber ettiklerini belirtti.

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Of Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer ve okul müdürleri ile bir araya geldi. Başkan Sarıalioğlu, eğitimin önemine vurgu yaparak, imkanları seferber ettiklerini belirtti.

Of'ta 2023-2024 eğitim-öğretim yılı öncesi hazırlık ve değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Kaymakam Demirer başkanlığında Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Of Kaymakam Yiğit Yaşar Demirer, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Of İlçe Emniyet Müdürü Murat Şahin, Of İlçe Jandarma Karakol Komutanı Fatih Arıca, Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Of İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Hasan Tekke, Osman İşçi, okul ve kurum müdürleri katıldı.

Toplantıda ilk olarak Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu Of eğitiminin genel durumunu anlatan bir sunum yaptı. Müdür Kabahasanoğlu yeni eğitim-öğretim yılında da aynı heyecan ve gayretle çalışacaklarını belirterek destekleri nedeniyle Kaymakam Demirer ve Belediye Başkanı Sarıalioğlu'na teşekkür etti.

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu da yaptığı konuşmada eğitimin en öncelikli konularının olduğunu belirterek bundan sonra da ellerinden geldiği sürece yanlarında olacağını belirtip kazasız, belasız başarılı bir eğitim dönemi temennisinde bulundu.

Eğitim denildiği zaman tüm imkanları seferber ettiklerine vurgu yapan Başkan Sarıalioğlu, "Yavrularımız için aile, çevre önemli ama eğitim camiası olan müdür ve öğretmenlerimiz hepsinden daha önemlidir. Bize düşen bir görev olarak emrinizdeyiz, hizmetkarınızız. Eğitim denildiği zaman bizim için akan sular durur. Hiçbir gerekçe ve mazerete sığınmayız, imkanlarımızı seferber ederiz. Biz sizleri seviyoruz, sizlere minnettarız. Yeni bir eğitim öğretim döneminin başlangıcına bir adım daha yaklaşırken toplumumuzun temel taşı, geleceğimizin mimarları değerli eğitimcilerimizle bir aradayız. Her yıl olduğu gibi bu yıl da birlik ve beraberlik içerisinde tüm paydaşlarımızla eğitim camiasının, öğrencilerimizin yanında olmaya, Türkiye Yüzyılı hedeflerimiz doğrultusunda katkı sağlamaya devam edeceğiz. Yeni eğitim öğretim döneminin başarılı ve sağlıklı bir şekilde geçmesini temenni ediyor, bütün eğitim camiasına ve değerli öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyorum" diye konuştu.

Of Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer de toplantıda yaptığı konuşmada, "Sunum ve başarılı çalışmaları nedeniyle Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyorum. Geçen yıl ortaya koyduğumuz çalışma planı ve yol haritamız gereği okul ziyaretleri yaparak öğretmen ve öğrencilerimizle sık sık bir araya geldik. Bununla birlikte birçok projeye destek olduk. Yılsonunda elde edilen akademik, sosyal, kültürel, sportif başarı bizleri son derece mutlu etti. Başarıda emeği geçen başta Milli Eğitim Müdürümüz ve tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah bu sene de olumsuz bir durumla karşılaşmadan yüzümüzün akıyla başarılı bir eğitim- öğretim sezonu geçiririz. Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağız bu sene ilçe olarak coşkulu ve yüzüncü yıla yaraşır bir kutlama yapmak için çalışmalara başlayalım. Şimdiden yapacağınız çalışmalarda kolaylıklar diliyorum. Her zaman yanınızda olduğumu tekrar ifade ediyor başarılar diliyorum" diyerek duygularını ifade etti.

Konuşmanın ardından okul ve kurum müdürleri toplantı nedeniyle Kaymakam Demirer'e ve Başkan Sarıalioğlu'na teşekkür ederek görüş ve önerilerin ardından toplantı sona erdi.