Başkan Sarıalioğlu'nun 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Başkan Sarıalioğlu'nun 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, 2023-2024 eğitim öğretim yılının başlangıcı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, 2023-2024 eğitim öğretim yılının başlangıcı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Yeni dönemde öğrenci ve öğretmenlere başarı ve kolaylıklar dileyen Başkan Sarıalioğlu, "Yeni bir serüven başlıyor. Biz de evlatlarımız kadar heyecanlıyız. Yeni dönemin bilgi ve başarı dolu geçmesini temenni ederim. 2023-2024 eğitim öğretim yılı tüm evlatlarımıza ve öğretmenlerimize hayırlı olsun. Herkese iyi dersler" dedi.

Başkan Sarıalioğlu mesajında şu görüşlere yer verdi:

"Bizleri başarıya ulaştıracak en önemli kurum okul, en önemli araç eğitimdir. İnsan hayatında aileden sonra en önemli basamak olan okul, çocuklarımızı hayata hazırlayan ve eğitim imkânlarını sistemli bir şekilde sunan bir eğitim yuvasıdır.

Bu kapsamda yeni bir eğitim öğretim yılının daha başlamasının heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz. 11 Eylül Pazartesi günü sizler için 2023-2024 eğitim öğretim döneminin ilk ders zili çalacak. Başta görevli öğretmenlerimiz olmak üzere tüm eğitim çalışanlarımızın, öğrencilerimizin, velilerimizin yeni eğitim-öğretim yıllarını kutluyorum.

Daha iyi bir geleceğin anahtarının çocuklarımız olduğunu biliyoruz. Milli ve manevi değerlerine bağlı, iyi yetişmiş, donanımlı nesillerin yetişmesi hepimizin ortak hedefidir. Bu yeni eğitim ve öğretim dönemi araştırıp sorgulama yeteneğine sahip, bilgi üretebilen ve bilimsel gelişmeleri takip edebilen nesiller yetiştirmek adına yeni bir heyecanla değerlendirilmelidir.

Bu düşünceyle geleceğimizin teminatı olan başta büyük fedakârlıklarla çalışan öğretmenlerimiz olmak üzere tüm eğitim çalışanlarımızın, öğrencilerimizin ve kıymetli velilerimizin 2023-2024 eğitim öğretim yılını kutluyor; huzur, mutluluk ve başarı getirmesini diliyorum."