Of'ta Cumhuriyet'in 100'üncü Yıl Coşkusu ve Gururu

Of'ta Cumhuriyet'in 100'üncü Yıl Coşkusu ve Gururu

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100'üncü yıl dönümü dolayısıyla Of'ta "Fener Alayı ve Kurtuluş Yürüyüşü" etkinliği düzenlendi.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100'üncü yıl dönümü dolayısıyla Of'ta "Fener Alayı ve Kurtuluş Yürüyüşü" etkinliği düzenlendi. Of Kaymakamlığı ve Of Belediyesi'nin organize ettiği Of Çarşıbaşı Büyük Camii önünde başlayan kurtuluş yürüyüşü, Of Belediye Meydanı'nda sona erdi. Of Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu ve protokol üyelerinin yer aldığı fener alayına katılan Oflular, taşıdıkları Türk Bayrakları ile bayram coşkusuna ortak oldu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yıl dönümü kutlamaları, Of'ta 7'den 70'e yüzlerce kişinin katıldığı fener alayı büyük bir coşku ile kutlandı. Of Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Of İlçe Jandarma Komutanı Burak Çelik, AK Parti Of İlçe Başkanı Ahmet Çapoğlu, kurum müdürleri, siyasi partilerin temsilcileri, kurum ve kuruluşların temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve yüzlerce vatandaş, etkinliğe katıldı. Of Çarşıbaşı Büyük Camii önünde toplanan yüzlerce vatandaş, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100'üncü kuruluş yıldönümünü temsil eden 61 metrelik Türk Bayrağı'nın ardından yürüyüşe başladı. Katılımcıların ellerindeki Türk Bayrakları ve fenerler ile Of Belediye Meydanı'na kadar devam eden Kurtuluş Yürüyüşü havai fişek gösterisi ile coşku dolu anlara sahne oldu.

Başkan Sarıalioğlu, 'Of'umuzda 100. yılı coşkuyla hep birlikte kutluyoruz'

Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. Yılı kutlamaları hakkında görüşlerini paylaşan Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, "Cumhuriyet'imiz 100 yaşında. Yaşasın Cumhuriyet. Cumhuriyetimiz'in 100’üncü Yıl kutlamaları kapsamında "Fener Alayı ve Kurtuluş Yürüyüşümüze" 7'den, 70'e yoğun ilgi gösteren, Cumhuriyet için yürüyen tüm hemşehrilerimize şükranlarımı sunuyorum. Ne mutlu Türküm diyene. Bütün Oflu hemşehrilerime, herkese çok teşekkür ediyorum. Tüm kurum ve kuruluşları ile herkes bu büyük coşkunun içerisinde. İşte önemli olan bu. Birlik ve beraberliğimizi sağladığımız sürece, bu ülkeyi hiç kimse hiçbir zaman yıkamayacaktır. Bunun iradesinde olalım yeter ki" şeklinde konuştu.