Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başkan Sarıalioğlu ile devam dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başkan Sarıalioğlu ile devam dedi

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Of Belediye Başkanlığı için yeniden aday gösterildi.

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Of Belediye Başkanlığı için yeniden aday gösterildi.

31 Mart Yerel Seçimleri öncesi Beşirli Çok Amaçlı Spor Salonu'nda Trabzon Cumhur İttifakı Aday Tanıtım Toplantısı'nda Of başta olmak üzere Trabzon'un 18 ilçesinin adayları açıkladı. Gerçekleşen aday tanıtım toplantısında Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, yeniden aday olarak gösterildi.

AK Parti Trabzon İl Başkanlığı Beşirli Çok Amaçlı Spor Salonu'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan'ın Uzaktan Bağlantı ile, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Trabzon Milletvekillerinin ve Cumhur İttifakı Ortağı Milliyetçi Hareket Partisi'nin katılımları ile düzenlenen aday tanıtım toplantısı programında Trabzon'da ilçe  Belediye Başkan Adaylarını tanıttı.

BAŞKAN SARIALİOĞLU'NDAN İLK AÇIKLAMA: "SALİH NİYETLE SAĞ SALİM YOLA DEVAM DİYORUZ"

Beşirli Çok Amaçlı Spor Salonu'nda Trabzon Cumhur İttifakı Aday Tanıtım Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, şu ifadelere yer verdi:

"Of'un bugünü ve yarını emin ellerde.Haydi Bismillah; Of'umuz için hep birlikte hazırız, kararlıyız.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleri, siz değerli halkımızın teveccühleriyle partimizin Of Belediye Başkanlığına yeniden aday gösterildik.

Dünya Liderimiz, AK Parti Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle bir kez daha Of'umuzun kalkınması, refahı ve geleceği için yola çıkmış bulunuyoruz.

Of bizler için sadece bir şehir değil; bir yaşam, bir hayat, bir aşk ve bir sevgidir. Ömrümüzün hemen hemen her anının geçtiği Of'umuza hamdolsun yeniden hizmet etmek gibi bir imkân doğdu.

Son 10 yılda gerçekleştirdiğimiz yatırımlarla şehrimize değer kattık. Ancak biliyoruz ki, yapacak çok daha işimiz var. Belirlediğimiz 'Vizyon 2028' hedefi ile daha büyük, daha güçlü bir Of için kollarımızı sıvazladık. Şehrimizin her bir ferdi ile ortak akıl ve işbirliği içerisinde Of'umuzu daha ileri taşıyacağımıza gönülden inanıyorum. Güzel şehrimiz için boş vaat vermedik, ne söylediysek yaptık, yapmaya da devam edeceğiz ve yine biz yaparız! Of'umuza olan sevdamızla birlikte daha nice başarılar elde etmek dileğiyle bir kez daha Of Belediye Başkan Adaylığını şahsıma layık gören başta Gönül Belediyeciliğin mimarı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bizleri yürekten destekleyen büyüğünden küçüğüne tüm hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum.

Şehrimize ve Aziz milletimize hizmet yolunda, 2028 Vizyonu ile Cumhur İttifakımızla birlikte durmadan, yorulmadan, gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. İlk günkü aşkla ve heyecanla sizlere hizmet yolunda Of Yüzyılı'na hazırız kararlıyız. Gelecek seçimlere değil, gelecek nesillere Of için hep birlikte el ele Salih Niyetle Sağ Salim Yola Devam."

İnşaat Mühendisi, Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu Kimdir?

1967 yılında Of'ta doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Of'ta tamamladı. Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nden 1991 yılında İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu. Mezuniyetinin ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi Metropol İmar AŞ'de şantiye mühendisi ve şef olarak çalıştı. 1993 yılında Ankara Mamak Muhabere Okulu'nda Asteğmen adayı olarak başladığı askerlik vazifesini 1994 yılında Genel Kurmay Başkanlığı İnşaat Emlak Dairesi'nde Teğmen rütbesi ile tamamladı. Bu süre zarfında Askeriyeye ait birçok projede yöneticilik yaptı. 1995'te memleketine dönerek Of Belediyesi'nde çalışmaya başladı. Fen İşleri biriminde 18 yıl boyunca aktif görev aldı. Bu süre zarfında, birçok sivil toplum örgütleri ve hayır kuruluşlarında aktif görevlerde bulundu. Mezun olduğu lisede 10 yıl süre ile okul aile birliği başkanlığı, Ofspor Kulübünde 10 yıl üst düzey yöneticilik, 2016 yılında yapımına başlanıp 2021 yılında tamamlanan İrfanlı Mahallesi 1061 kişilik Fetih Camii derneğinde 2.başkanlık görevini yürüttü. 2013 yılında Avrasya Üniversitesi İşletme Bölümü'nde Yönetim Bilimleri dalında yüksek lisansını tezsiz olarak tamamladı.

2014'te yapılan Mahalli İdareler Yerel Seçimleri'nde OF halkının büyük bir teveccühü ile AK Parti'den Of Belediye Başkanı olarak seçildi. 2019'da gerçekleştirilen seçimlerde de Cumhur İttifakı ile AK Parti'den aday gösterilerek Of Belediye Başkanlığı görevine ikinci kez oylarını 6 puan arttırarak %58 gibi yüksek bir oy oranı ile seçildi. 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Yerel Seçimleri'nde yine Cumhur İttifakı ile AK Parti'nin Of Belediye Başkanı adayı olarak belirlendi. Mevcut deneyimleriyle birlikte, hem İnşaat mühendisi hem de uzman bir yönetici olarak belediye başkanlığı görevine devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk babası olan SARIALİOĞLU orta derecede İngilizce bilmektedir.