Başkan Sarıalioğlu: "31 Mart'ta sandıkları patlatmaya hazır mıyız"

Başkan Sarıalioğlu: "31 Mart'ta sandıkları patlatmaya hazır mıyız"

Cumhur İttifakı Of Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan mevcut başkan Salim Salih Sarıalioğlu, "31 Mart seçimlerinde Trabzon'u Türkiye birincisi Of'u da Trabzon birincisi yapmak için sandıkları patlatmaya hazır mıyız" dedi.

Cumhur İttifakı Of Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan mevcut başkan Salim Salih Sarıalioğlu, "31 Mart seçimlerinde Trabzon'u Türkiye birincisi Of'u da Trabzon birincisi yapmak için sandıkları patlatmaya hazır mıyız" dedi.

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel seçimlerinde AK Parti'nin Trabzon İlçe Belediye Başkan Adayları belli oldu. Cumhur İttifakı'nın Of Belediye Başkan Adayı ise mevcut başkan Salim Salih Sarıalioğlu oldu.

AK Parti Of İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen toplantıya katılan Cumhur İttifakı Of Belediye Başkan Adayı ve Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, parti teşkilatıyla bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral'ın katıldığı toplantıdan önce AK Parti Kadın Kolları tarafından AK Parti Trabzon Milletvekili Vehbi Koç'a sürpriz doğum günü yapıldı.

AK Parti Of İlçe Başkanı Ahmet Çapoğlu'nun açıklamalarının ardından bir konuşma yapan Başkan Sarıalioğlu, yeni döneme çok daha güçlü gireceklerini belirtti.

SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN BİZE OLAN TEVECCÜHÜNE, OF'UMUZA OLAN SEVGİSİNE LAYIK OLACAĞIZ

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendilerine olan teveccühüne ve Of'a olan sevgisine layık olacaklarının altını çizerek, "İlk günkü aşkla, azimle ve heyecanla yola koyulma vaktidir. Gönlümüzden gelen samimiyetle şimdi bir kez daha Of için, hemşehrilerimiz için hep birlikte hazırız. Halkımıza vermiş olduğumuz sözleri yerine getirdiğimiz ve bu göreve tekrardan aday gösterildiğimiz için onurlu ve gururluyum. Cumhurbaşkanımızın Başdanışmanı Oktay Saral, Milletvekilimiz Vehbi Koç, İlçe Başkanımız Ahmet Çapoğlu ile birlikte dava arkadaşlarımızla, gönüldaşlarımızla AK Parti Of İlçe Başkanlığı Binamızda bir araya geldik. Şimdi, daha çok çalışma, her kapıya gitme, gönüller girme vakti. Hizmet belediyeciliğini önemsiyoruz. Hemşehrilerimizi sevgiyle, saygıyla, muhabbetle selamlıyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın bize olan teveccühüne, Trabzon'umuza, Of'umuza olan sevgisine layık olacağız" dedi.

CUMHURBAŞKANIMIZIN BELEDİYECİLİKTE YAKTIĞI IŞIK BİZE YOL GÖSTERDİ

Kendisinin Of'a sevdalı bir insan olduğunu belirten Başkan Sarıalioğlu, "Her şey nasiple oluyor. Bu ilçede doğdum bu ilçede büyüdüm. Seneler çok çabuk geçiyor. Babam beni 5 yaşında elimden tutup Of Merkez İlkokulu'na kaydettirdi.  Tam 52 yıl geçmiş. Aklım kesmeye başladığından bu güne kadar ilçeme, Trabzon'uma, ülkeme güzel hizmetler yapmayı hayal etmiş bir kardeşinizim. Allah'a hamd olsun. Neyi hayal ettiysek sizlerle beraber bugün bunların olmasını görmeyi Allah bize nasip etti. Eksikler yok mu gedikler yoktu. Mutlaka olacaktır. Ama hiçbir zaman Of'a Oflulara kötülük düşünmedik. Hep iyilik düşündük. Rabbim de önümüzdeki engelleri birer birer kaldırdı. Bunlar sizlerin bizlere olan güveni ve desteği ile oldu.  Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 1994 yılında bir ışık yaktı. Türkiye'de devrim yaptı. Belediyeciliğin nasıl yapılması gerektiğini gösterdi. Belediyelerin siyasi partilerin karargahı olarak kullananlara aslında belediyeciliğin o olmadığının ışığını yaktı. O ışık İstanbul'da yandı bize yol gösterdi. Bu gün geldiğimiz günde ülke genelinde Türkiye birçok hizmetler yapıldı. Of'a son 10 yılda 1 milyar 700 milyon TL'lik yatırım yapıldı. Bu sizin desteklerinizle oldu. Allah sizden razı olsun.  Çok değerli bir kardeşimiz Ahmet Metin Genç, Trabzon büyükşehir belediyesi adayı oldu. Benim sizden bir isteğim var. 31 Mart seçimlerinde Trabzon'u Türkiye'de Of'u da Trabzon'da birinci yapmanızı istiyorum. İnanırsak bunu yaparız. Hep birlikte çalışarak inşallah 31 Mart'ta sandıkları patlatacağız. AK Parti'nin bayrağını burada dikeceğiz" diye konuştu.

İnşaat Mühendisi, Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu Kimdir?

1967 yılında Of'ta doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Of'ta tamamladı. Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nden 1991 yılında İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu. Mezuniyetinin ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi Metropol İmar AŞ'de şantiye mühendisi ve şef olarak çalıştı. 1993 yılında Ankara Mamak Muhabere Okulu'nda Asteğmen adayı olarak başladığı askerlik vazifesini 1994 yılında Genel Kurmay Başkanlığı İnşaat Emlak Dairesi'nde Teğmen rütbesi ile tamamladı. Bu süre zarfında Askeriyeye ait birçok projede yöneticilik yaptı. 1995'te memleketine dönerek Of Belediyesi'nde çalışmaya başladı. Fen İşleri biriminde 18 yıl boyunca aktif görev aldı. Bu süre zarfında, birçok sivil toplum örgütleri ve hayır kuruluşlarında aktif görevlerde bulundu. Mezun olduğu lisede 10 yıl süre ile okul aile birliği başkanlığı, Ofspor Kulübünde 10 yıl üst düzey yöneticilik, 2016 yılında yapımına başlanıp 2021 yılında tamamlanan İrfanlı Mahallesi 1061 kişilik Fetih Camii derneğinde 2.başkanlık görevini yürüttü. 2013 yılında Avrasya Üniversitesi İşletme Bölümü'nde Yönetim Bilimleri dalında yüksek lisansını tezsiz olarak tamamladı.

2014'te yapılan Mahalli İdareler Yerel Seçimleri'nde OF halkının büyük bir teveccühü ile AK Parti'den Of Belediye Başkanı olarak seçildi. 2019'da gerçekleştirilen seçimlerde de Cumhur İttifakı ile AK Parti'den aday gösterilerek Of Belediye Başkanlığı görevine ikinci kez oylarını 6 puan arttırarak %58 gibi yüksek bir oy oranı ile seçildi. 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Yerel Seçimleri'nde yine Cumhur İttifakı ile AK Parti'nin Of Belediye Başkanı adayı olarak belirlendi. Mevcut deneyimleriyle birlikte, hem İnşaat mühendisi hem de uzman bir yönetici olarak belediye başkanlığı görevine devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk babası olan SARIALİOĞLU orta derecede İngilizce bilmektedir.