Başkan Sarıalioğlu'ndan Berat Kandili Mesajı

Başkan Sarıalioğlu'ndan Berat Kandili Mesajı

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Berat Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Of Belediye Başkanı Salim Salih sarıalioğlu, Berat Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Berat Kandili'ni idrak etmenin huzur ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Sarıalioğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Mübarek Ramazan ayının müjdeleyicisi Berat Kandili'ne kavuşmanın sevinci ve şükrü içerisindeyiz.

Berat Kandili Allah'ın rahmet, lütuf ve mağfiretiyle tecelli ederek kullarına bağışlanma kapılarını ardına kadar araladığı, müminlerin dualarına icabet ettiği, günahlarını affettiği ve yapılan ibadetleri normal zamanlardan kat kat fazla mükâfatlandırdığı bir zaman dilimidir. Kandil geceleri, feyziyle sadece karanlık gecelerimizi değil, aynı zamanda manevi iklimiyle gönüllerimizi de aydınlatarak zihinlerimizi berraklaştırmaktadır.

Bu mübarek gecelerin hoşgörü ortamının gelişmesine ve güçlenmesine vesile olması en büyük temennimizdir. İnsanlar arasındaki sevgi, saygıyı arttıran bu mübarek geceler, aynı zamanda manevi güç kazanmaya fırsat sağlayan önemli gecelerdir.

Bu duygu ve düşünlerle bu anlamlı gecenin şehrimize, milletimize ve İslam âlemine hayırlar getirmesini diliyor; tüm insanlığın sağlık, barış ve huzuruna vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum."