Of Belediyesi 20 bin meyve fidanı dağıtımı yaptı

Of Belediyesi 20 bin meyve fidanı dağıtımı yaptı

Of Belediyesi'nin ücretsiz meyve fidanı dağıtımı hem teşvik edici oldu hem de farkındalık oluşturdu.

Of Belediyesi'nin ücretsiz meyve fidanı dağıtımı hem teşvik edici oldu hem de farkındalık oluşturdu.

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, düzenlenen etkinlikle Oflu vatandaşlara 20 bin meyve fidanı dağıttı. Portakal, limon, yenidünya, hurma ve keçiboynuzundan oluşan 20 bin meyve fidanı, Of Belediyesi meydanında düzenlenen törenle Başkan Sarıalioğlu tarafından vatandaşlara dağıtıldı.

OF BELEDİYESİ'NDEN 20 BİN FİDAN DESTEĞİ

Of'un 68 mahallesinde ürün çeşitliliğini artırmak ve kırsal kalkınmayı sağlamak için 20 bin fidan desteğinde bulunan Of Belediyesi, son olarak hurma, portakal, limon, keçiboynuzu ve yenidünya cinsi meyve fidanıdağıtımı yaptı. Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, mahallelerimizde kırsal kalkınmayı artırarak vatandaşların yaşadıkları bölgelerde refah seviyelerinin yükseltilmesi için tarımsal desteklemelere büyük önem verdiklerini söyledi.

ŞİMDİDEN BEREKETLİ BİR HASAT OLSUN

Bu kapsamda Of Belediyesi olarak fide ve fidan desteğine aralıksız devam edeceklerini vurgulayan Başkan Sarıalioğlu, "Bu toprakların yarınlarına bir fidan bizden. Of'umuzun her tarafı meyvelerle dolsun, baktıkça içimiz açılsın istiyoruz. Fidan dağıtım etkinliğimizi Oflu hemşehrilerimizin yoğun ilgisiyle gerçekleştirdik. Seneye hepsinin ağaç olması duasıyla, iyi ki Of var. Böylesi güzel bir ilçede böylesi güzel bir uygulamanın ne kadar yerinde olduğunu hep birlikte müşahede ettik. İnsanlarımız meyve fidanlarını büyük bir heyecanla alıyorlar. İnşallah usulüne göre dikeceklerdir. Fidana iyi bakım yapıldığında o ürünün nasıl ortaya çıktığını da çocuklarımızın bizzat görmesini istiyoruz. Hayırlı uğurlu olsun diyorum. 20 bin meyve fidanı gerçekten çok ciddi bir rakam. Bu hayır işinde de bize katkı veren Necati Uçar ağabeyimize de teşekkür ediyorum. Onun emeği çok büyük. Allah ondan razı olsun. İnşallah verimli olur, bereketli olur. Daha güzel bir ilçe, daha güzel bir Türkiye için elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.

Ücretsiz fide dağıtımına yoğun ilgi gösteren vatandaşlar ise, "her zaman yanımızda olan Of Belediye Başkanımız Salim Salih Sarıalioğlu, geçtiğimiz yıllarda zeytin fidanlarımızı da kapımıza kadar gönderdi. Bize de fidanlarımızı dikmek ve üretmek kaldı. Salim Başkanımızdan Allah razı olsun. Çok güzel bir uygulama Başkanımıza ve Of Belediyemize teşekkür ederiz" ifadeleriyle uygulamadan duydukları memnuniyetlerini ifade ettiler.