Başkan Sarıalioğlu'ndan 179'uncu yıl kutlaması

Başkan Sarıalioğlu'ndan 179'uncu yıl kutlaması

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Türk Polis Teşkilatı'nın 179'uncu yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

"TÜRK POLİS TEŞKİLATI'MIZIN KURULUŞUNUN 179'UNCU YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLAMANIN GURUR VE MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ"

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Türk Polis Teşkilatı'nın 179'uncu yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Polis Teşkilatının suç ve suçlularla mücadelesi kadar sosyal sorumluluk projelerinde de yer aldığını ve vatandaşın gülen yüzü olduğunu dile getiren Başkan Sarıalioğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Vatan toprağının her bir köşesinde huzur ve güvenliğin sağlanmasından vatandaşın temel hak ve hürriyetinin korunmasına kadar birçok hayati görevi mesai mefhumu gözetmeksizin üstlenmiş olan Türk Polis Teşkilatı'mızın kuruluşunun 179'uncu yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Suç ve suçlularla mücadele için mesai kavramı gözetmeksizin, zor koşullarda görev yapan Polis Teşkilatımız, gerektiğinde canını ve malını feda etmekten çekinmeyen; huzur, milli dayanışma, hukuk ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, vatanımızın en büyük savunucularından olmuşlardır.

Teknolojinin tüm imkanlarıyla güçlenmeye devam eden Polis Teşkilatımız etkin istihbarat yapılanmasıyla, önleyici odaklı güvenlik uygulamalarıyla kendisini sürekli yenilemektedir.

Polisimiz bugün yalnızca suç ve suçlularla mücadelede değil sosyal sorumluluk projelerinde de önemli başarılara imza atmış, vatandaşın gülen yüzü olmuştur.

Of'umuzun huzurlu bir şehir olmasında da emniyet gücümüzün takdire şayan çabaları olduğu kadar, vatandaşımızın da sağduyulu ve iş birliği içerisinde olmasının büyük katkısı vardır.

Bu vesileyle ülkemizin dört bir yanında görev yapan, milletimizin huzur ve güvenliğinin teminatı olan Türk Polis Teşkilatı'mızın kuruluşunun 179'uncu yıl dönümünü kutluyor; şehit olan kahramanlarımıza Allah'tan rahmet, gazilerimize sağlıklı bir ömür diliyorum."