Başkan Sarıalioğlu'ndan 19 Mayıs mesajı

Başkan Sarıalioğlu'ndan 19 Mayıs mesajı

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, 19 Mayıs Atatürk Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, 19 Mayıs Atatürk Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mesajında 19 Mayıs’ı, Türki milletinin kurtuluş meşalesini yaktığı gün olarak nitelendiren Başkan Sarıalioğlu, "19 Mayıs, Türk milletinin kendisini yok etmek isteyen düşmanlarına karşı bir yumruk gibi birleşerek kurtuluş mücadelesinin başlatıldığı gündür" dedi.

Bu büyük kurtuluş mücadelesinin gençlere armağan edildiğini de vurgulayan Başkan Sarıalioğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"19 Mayıs, Türk milletinin kendisini yok etmek isteyen düşmanlarına karşı bir yumruk gibi birleşerek kurtuluş mücadelesinin başlatıldığı gündür.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkması, millet iradesine dayanan tam bağımsız devlet kurma yolunda atılan ilk adım olmuştur.

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs’ı toplumun en önemli ümidi ve gelecek aydınlık günlerin en büyük yatırımcıları olan gençlere armağan etmiştir.

19 Mayıs’ın yıl dönümünde, bağımsız ve özgür bir millet olarak geleceğe güvenle bakabilmek için geçmişte verilen mücadelelerin önemini, genç kuşaklara en iyi şekilde anlatmalıyız.

Bugün bizlere düşen görev, iyi yetişmiş gençlerin ve sağlam genç zihinlerin toplumsal yönde büyük değişmelere yol açılabilecek güçte olduğu bilinciyle onlara sahip çıkmak, onları bilimle, nitelikli eğitimle buluşturmaktır.

Sevgili Gençler; sizler milletimizin umudusunuz, sizler ülkemizin teminatısınız. Geleceğin Türkiye’si siz erdemli ve çalışkan gençlerin omuzlarında yükselecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Sevgili gençlerimizin ve tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı yürekten kutluyorum."