Sarıalioğlu saldırıyı kınadı!

Sarıalioğlu saldırıyı kınadı!

Mescid-i Aksa'ya yapılan saldırıya yönelik Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, bir kınama mesajı yayınladı.

Mescid-i Aksa'ya yapılan saldırıya yönelik Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, bir kınama mesajı yayınladı.

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, "İsrail'in, Filistin'e karşı sürdürdüğü zalim baskılar sadece Filistinli Müslüman kardeşlerimize yönelik olmaktan öte tüm İslam Alemini ilgilendiren bir boyuttadır" sözleriyle saldırıyı kınadı.

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu tarafından yapılan yazılı açıklamada: "İsrail güvenlik güçlerinin, tüm semavi dinlerce kutsal sayılan ve Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa avlusuna 100 yahudinin girmesine izin vermesi üzerine, buna tepki gösteren Müslümanlar tartaklanmış ve çatışmalar çıkmıştır. Mescid-i Aksa içerisinde bulunan Kıble Camisi’ne sığınan Müslümanlara da saldıran İsrail askerleri postalları ile Cami içerisine dalmış burada bulunan Kuran’ların bile yerlere saçılmasına sebep olmuştur. İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa’nın içerisine girmesi Başbakanımız Sayın Davutoğlu’nun da belirttiği gibi tam bir barbarlıktır. Cami içerisinde Müslümanların tartaklanması, Kuran ve diğer kutsal kitapların yerlere saçılması yapılan barbarlığı fazlasıyla gözler önüne sermektedir.

Müslümanların birlikte hareket etmesinin önemini bir kez daha ortaya çıktığını gösteren ve insanlığında en kutsal mekanlarından biri olan Mescid-i Aksa’ya ve Müslümanlara yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz" dedi.