Başkan Sarıalioğlu'ndan Öğretmenler Günü mesajı

Başkan Sarıalioğlu'ndan Öğretmenler Günü mesajı

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımlayarak, öğretmenlerin Öğretmenler Gününü kutladı.

Sarıalioğlu, mesajında, eğitimin bir toplumun temelini oluşturan, devamlılığını sağlayan, gelişmesinde rol alan en önemli faktör olduğunu bildirdi.  

Geçmişte olsun günümüzde olsun toplumların eğitim sayesinde başarıya ulaştığını, bu sayede belirli medeniyet seviyesinde yol aldığını belirten Sarıalioğlu, şunları kaydetti; 

"Çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitilerek geleceğe hazırlanmasını sağlayan öğretmenler, ülkemizin de bu vesileyle geleceğine yön vermektedir. Öğretmenlik, bedeli hiçbir maddi karşılıkla kıyaslanmayacak kadar saygın; sınırları, okul ve sınıf duvarları ile tarif edilemeyecek kadar büyük sorumluluk isteyen; sevgi ve fedakarlık üzerine kurulu, özel ve kutsal bir meslektir. Bu vesile ile ülkemizin her köşesine ulaşarak fedakarlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti gösteren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyor, başta başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm vefat eden ve şehit olan öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan tüm öğretmenlerimize de en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum" diye ifade etti.