Başkan Sarıalioğlu'ndan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Başkan Sarıalioğlu'ndan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, BM tarafından 3 Aralık'ın, engellilik konusundaki toplumsal bilincin artmasına ve engellilerin yaşam standartlarının geliştirilmesine katkı sağlayacak önemli bir gün olarak ilan edildiğini hatırlattı.

Nüfusun yaklaşık 8.5 milyonunu engellilerin oluşturduğu düşünüldüğünde, engelli haklarının, kazanımları ve yaşam standartlarının geliştirilmesinin öneminin ortaya çıktığını ifade eden Sarıalioğlu, "Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına sahip çıkmak, doğru ve kalıcı çözümler üretmek, onların yaşama sevincini yitirmeden mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba göstermek, devlet ve toplum olarak en önemli sorumluluklarımızdan biridir. İlçemiz Çamlıtepe Mahallesi’nde 5 dönüm arazi üzerine ‘Zihinsel ve Bedensel Engelli Merkezi’ açarak bu kardeşlerimizin gelişimine ve eğitimine katkı sağlayacağız. Böylelikle bu arkadaşlarımızın hayata daha sıkı sarılması sağlanarak yaşama tutunmaları sağlanacaktır." ifadesini kullandı.

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu mesajında, Dünya Engelliler Günü'nde tüm engelli vatandaşlara sağlıklı, mutlu ve başarılı bir hayat diledi.