Of'ta Muhtarlarla İstişare Toplantısı Yapıldı

Of'ta Muhtarlarla İstişare Toplantısı Yapıldı

Of Belediyesi tarafından Belediye Konferans Salonu’nda düzenlenen istişare toplantısında muhtarların sorunları ele alınarak çeşitli konularda daire ve kurum amirleri tarafından bilgilendirmeler yapıldı.

“OF TEK YUMRUK!”

Toplantıya, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Of Belediye Başkan Vekili Halil Alireisoğlu, AK Parti Of İlçe Başkanı Mehmet Hakan Terzioğlu, daire ve kurum amirleri ile muhtarlar katıldı. Toplantıda konuşan Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, "Biz göreve geldiğimiz günden bu yana muhtarlarımız ile her zaman irtibat içinde olduk. 2014 yerel seçimlerinde yeni seçilen ve görevine devam eden muhtarlarımız heyecan içindeler. Onların heyecanlarını kaybetmemelerini istiyorum. Bu dönemde hep birlikte mahallelerimizdeki sorunlarımızı çözmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Mahallelerimizde sorunlarımızı her mahallemize teknik ekipteki arkadaşlarımızla yerinde inceleyerek dosyalar oluşturuyoruz. Tek tek sorunları not alıyoruz. Mahallelerimizde en acil olan yolları açmak için çalışmalar yapıyoruz. Hiç bir muhtarımızın ve vatandaşlarımızın şüphesi olmasın" dedi.

Sarıalioğlu, "8 aylık çalışmalarımızın genelinde gerek asli işler, gerekse hedeflerimiz ve şehircilik hizmetlerine baktığımızda artık çok güçlü konuma geldik. Hamdolsun bu da Of’un ne denli geliştiğinin göstergesidir. Bu konuda gerek bizim çalışmalarımız, gerekse merkezi hükümetten ve Büyükşehir Belediyesi'nden yürüyen işler, ya da Karayolları Bölge Müdürlüğü, TİSKİ Genel Müdürlüğü ve İLBANK gibi kurumlarla yapılan çalışmalar, şehrimizi modern bir görünüme kavuşturuyor. Bunlar bizi mutlu ediyor, inanıyorum ki sizler de aynı ölçüde mutlusunuzdur. Bizler işlerimizi planlıyoruz, ama sizler de halkın içinden gelen talepleri bizimle paylaştığınızda çalışmalar çok daha kaliteli ve hızlı oluyor" ifadelerini kullandı.

Sarıalioğlu’nun konuşmasının ardından muhtarlar görüşlerini iletti. Muhtarların taleplerini kendisi not alan Başkan Sarıalioğlu, en kısa zamanda yapılması için çalışacaklarını söyledi.

AK Parti Of İlçe Başkanı Mehmet Hakan Terzioğlu ise konuşmasında, muhtarların sorun ve taleplerini değerlendirmek amacıyla Of Belediye Başkanımız sayın Salim bey böyle bir toplantı düzenlediklerini belirterek, "Of 42 bin nüfusuyla Trabzon’un en büyük ilçelerinden birisi. İlçemiz her geçen gün daha da gelişmekte ve büyümekte. Bütün çabamız ilçemizin ve 68 mahallesinin tamamının yaşam kalitesini daha da arttırmak, kamu hizmetlerinin daha etkin ve verimli bir şekilde sunulmasını sağlamaktır. Hizmete ve vatandaşlarımıza en yakın konumda bulunan muhtarlarımız, mahallelerin her türlü sorun ve taleplerini zaman mefhumu gözetmeksizin kurumlarımıza ve bizlere iletebilirler. Toplantıya katılan muhtarlarımıza ve kurum amirlerimize teşekkür ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.