Of Belediyesi'nden engelli çocuklar için özel oyun parkı

Of Belediyesi'nden engelli çocuklar için özel oyun parkı

Of Belediyesi, birçok mahalleye engelli çocukların kullanabileceği özellikte yapacağı parkın ilkini Cumhuriyet Mahallesi İsmet İnönü Caddesinde hizmete sundu.

Of Belediyesi, birçok mahalleye engelli çocukların kullanabileceği özellikte yapacağı parkın ilkini Cumhuriyet Mahallesi İsmet İnönü Caddesinde hizmete sundu. Of Sahilinde konuşlanan parka, engelli çocuklar için özel tasarlanmış ve diğer çocuklarında kullanabileceği özellikte oyun grupları yerleştirdi.

Of'ta engelli çocuklar ile diğer çocukların birlikte oynayabildikleri "Engelsiz Park", özel eğitime ihtiyaç duyan çocukların eğitim, deneyim ve becerilerini geliştirmeye yönelik oyun alanları ve araçlarıyla önemli bir eksikliği giderdi.

Engelli çocukların hayatlarını kolaylaştıracak çözümler getirerek onların diğer çocuklarla aynı haklara sahip olduklarını hissetmelerini sağlayacak şekilde planlanan "Engelsiz Park", hem engelli çocukların hem de ailelerini yüzünü güldürdü. Özel ilgiye muhtaç çocukların eğitiminde, dünyayı algılamalarında, problem çözme yeteneklerinin gelişmesinde, deneyim ve becerilerinin artmasında rol oynayacak park sayesinde, engelli çocukların dört duvar arasından kurtarılmalarına yönelik önemli bir adım atıldı. Engelli çocukların da yaşıtları gibi coşku, heyecan ve güvenle yaşama katılmalarını, neşeli çığlıklarıyla parkı doldurmalarını sağlayan "Engelsiz Park", çocukların birbiriyle kaynaşmasına da vesile oluyor.

"ENGELLİLER TOPLUMUN AYRILMAZ BİR PARÇASI"

Engelli ve engeli olmayan çocukların birlikte oyun oynayabildiği park ayrıca çocukların becerilerinin gelişimine katkıda bulunarak, yaratıcılık ve hayal gücünü geliştirmelerine imkân tanıyor. Engellilerin toplumun ayrılmaz bir parçası olduğunu belirten Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, engellilere yönelik çok sayıdaki uygulamasıyla Of'un engelli dostu bir belediye haline geldiğini kaydetti. Engelli bireylerin sıkıntılarını gidermek için yoğun çaba harcadıklarını ifade eden Başkan Sarıalioğlu, "Engelsiz bir Of için çalışıyoruz. Sosyal belediyecilik anlayışımızla engelli vatandaşlarımıza her alanda yardımcı oluyoruz. Engellilerin diğer bireylerle aynı imkânlara sahip olmaları için bugüne kadar birçok projeyi hayata geçirdik. Engelsiz Park da bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz önemli projelerimizden birisi" dedi.