Küçük Karatecilere Başkan Sarıalioğlu ödül verdi

Küçük Karatecilere Başkan Sarıalioğlu ödül verdi

Türkiye Karate Federasyonun 2015 yılının ilk Türkiye Minikler ve Yıldızlar Karate Şampiyonası müsabakalarında başarı kazanan minik karateciler, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu’nu ziyaret etti.

Türkiye Karate Federasyonun 2015 yılının ilk Türkiye Minikler ve Yıldızlar Karate Şampiyonası müsabakalarında başarı kazanan minik karateciler, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu’nu ziyaret etti. Başkan Sarıalioğlu, küçük karatecilere ödüller verdi.

Gerçekleştirilen müsabakalarda Efna Korkmaz 35 kiloda birinci ve Merve Ulusoy 25 kiloda ikinci oldu. Müsabakalarda başarı kazanan minik karateciler, Of Belediyesi Karate Antrenörü Salih Doğan ile birlikte Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu’nu ziyaret etti. Başkan Sarıalioğlu, minik karatecilere yaptıkları çalışmalarda kendilerine başarılar dileyerek, minik sporculara hediyeler verdi.

Çocuklarımızın elinden birazcık tutsak çok şeyler olacak

Hediye töreninin ardından ise bir açıklama yapan Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, "Öncelikli amacımız geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha güzel, huzurlu ve sağlıklı bir kentte yaşamalarını sağlamak. Türkiye Karate Federasyonun 2015 yılının ilk Türkiye Minik ve Yıldızlar Bay, Bayan Türkiye Karate şampiyonasında altın madalya alan şampiyon sporcularımız Efna Korkmaz ve Merve Ulusoy’u kutluyorum. Demek ki böyle değerli hocalarımızla gelecek vadeden çocuklarımızın elinden birazcık tutsak çok şeyler olacak. İnşallah önümüzdeki dönem içerisinde de bu çalışmaların çok daha iyi noktalara gideceğini bekliyorum" dedi.

Sarıalioğlu: Çocuklarımızın spor yapması için tüm olanakları seferber edeceğiz

Of ilçesi sınırlarında yaşayan gençlerin ve çocukların spora yönlendirilmesi için tüm imkânları seferber edeceklerini belirten Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu; "Yaşları 06 ile 11 yaş grubunda yer alan minik yavrularımızda ki ve de ailelerindeki bu heyecanı, bu umudu görünce ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu daha iyi anlıyoruz. Ben eminim ki yüreğinde spor sevgisi olan tüm yavrularımız ve gençlerimiz önümüzdeki dönemde bizlere büyük mutluluklar yaşatacaklardır. Bizim ilk ve öncelikli hedefimiz çocuklarımıza destek vermek olacaktır. Of’ta sporu geliştirmek için önemli adımlar atacağız. Gençlik Merkezi çalışmalarımıza hız verdik. Tüm branşların alt yapısını imkânlar dâhilinde destekleyerek Of’ta sporla turizmi birleştirerek, Of’umuzu sevginin, turizmin ve sporun başkenti yapacağız"