Havada Bir Oflu Korgeneral

Havada Bir Oflu Korgeneral

Of’un yetiştirdiği en büyük değerlerden biri olan Hava Korgeneral Hasan Küçükakyüz Of Kaymakamlığı ve Of Belediyesi tarafından ortaklaşa organize edilen “Örnek Kişilerle Kendini Anla, Geleceğini Planla” projesi kapsamında Of’taki 11.ve 12.sınıf öğrencilerine konferans verdi.

Of’un yetiştirdiği en büyük değerlerden biri olan Hava Korgeneral Hasan Küçükakyüz Of Kaymakamlığı ve Of Belediyesi tarafından ortaklaşa organize edilen “Örnek Kişilerle Kendini Anla, Geleceğini Planla” projesi kapsamında Of’taki 11.ve 12.sınıf öğrencilerine konferans verdi.

Of Belediyesi Sahil Gün Batımı Sosyal Tesislerinde düzenlenen konferansa Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Konferansa yoğun ilgi gösteren öğrenciler birbirinden ilginç sorularla Korgeneral Hasan Küçükakyüz'ün gönlünü fethetti.

17 yaşında ilk kez TV gördüğünü, şimdiki gençlerin teknoloji açısından çok şanslı olduğunu söyleyen Korgeneral Küçükakyüz öğrencilere öğütlerini bir ipliğe inci dizer gibi, F-16’yı gökyüzünde süzer gibi sıraladı.

Öncelikle öğrencilerimizin kendilerine mutlaka bir hedef koymaları gerektiğini belirten Korgeneral Küçükakyüz sonra her şeyin çalışmaktan ibaret olduğunu belirtti.

Öğrencilerin siyasi sorularını usta manevralarla geçen Korgeneral Küçükakyüz uçmadığı uçak kalmadığını, Türkiye’mizin dünyanın en güçlü hava kuvvetlerinden birine sahip olduğunu belirtti.

Hava Korgeneral olma yolunda çektiği sıkıntıları eşinin ve ailesinin desteğiyle aştığını ama bu yolda hiç yılmadan, yorulmadan çabaladığını ve en sonunda başarmanın hazzına vardığını söyleyen Korgeneral Küçükakyüz, öğrencilerin ASELSAN’dan uçak yapımına kadar bütün sorularını tek tek cevapladı.

Hava Harp Okulunun öğrenci alım kurallarından bahseden Korgeneral Küçükakyüz, okullarda torpilin asla olmadığını, Türkiye’mizin dünyadaki 26 ülkeye hava eğitimi verdiğini belirtti.

Öğrencilerden birinin "En sıkıntılı zamanınız hangisiydi?" sorusuna Yunan jetini teorik olarak imha ettiği an olduğunu söyledi.

Trabzon’un Hava Harp Okuluna büyük katkısı olduğunu belirten Korgeneral Küçükakyüz, öğrencilerin de önce harp okullarına ama ille de Hava Harp Okuluna gelmelerini tavsiye etti.

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu ise teşekkür konuşmasında; "Sizlerle bugün üçüncüsünü tertiplemiş oluğumuz bu buluşmada bizleri yalnız bırakmayıp engin tecrübelerini bizlerle paylaşan Sayın Komutanım Hasan Küçükakyüz’e sizlerin adına teşekkür ediyorum. Değerli öğretmenlerimiz, velilerimiz ve sevgili gençler, Elimizden gelen bütün imkanlarla sizin en iyi eğitimi almanız adına elimizdeki imkanları sizlere sunmaya devam edeceğiz. İnanıyorum ki bu imkanları sizler de en güzel şekilde değerlendirecek ve bu ülkenin yönetiminde söz sahibi olacaksınız. Buradan bir temennide bulunmak istiyorum: 3 gün önce bir kız evladımız Özgecan Aslan’ı bize kaybettiren sebepleri yaşamama adına, Özgecan Aslan’ı bize kaybettirenlerin en ağır şekilde cezalandırılacağına bütün kalbimle inanıyorum. Yasal düzenlemelerinde buna göre yeniden yapılmasını özellikle büyüklerimle paylaşacağım. Ama asıl olan onu cezalandırmaktan ziyade onu bu davranışa iten sebepleri ortadan kaldırmanın mücadelesini verme adına bu toplantılar düzenleniyor. Onun için siz değerli gençler birbirinizi sevin, bu ülkeye sahip çıkın ki geçmişte Vecihi Hürkuş bu ülkenin yetiştirmiş olduğu ilk pilot, ilk yabancı savaş uçağını düşüren pilot. Sabiha Gökçenler, Vecihi Hürkuş’lar olmanız dileğiyle tekrar saygı değer Komutanıma teşekkür ediyor, sizlere de bir ömür boyu başarılı hayatlar dileyerek huzurlarınızdan ayrılırken, tüm katılımcılara saygılarımı sevgilerimi sunuyor, hepinizi Allah’a emanet ediyorum sağ olun var olun" ifadelerini kullandı.

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Hava Korgeneral Hasan Küçükakyüz’e seminer sonrası verdiği bilgilerden dolayı teşekkür ederek günün anısına Plaket takdim etti. Hava Korgeneral Hasan Küçükakyüz ise öğrencilere ve özellikle gün boyunca seminere katılım gösteren Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu'na teşekkür ederek Of Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu’na Bordo-Mavi renkli uçak maketi hediye etmesi takdirle karşılandı.