Doğanın Koruyucularından Başkan Sarıalioğlu’na Ziyaret

Doğanın Koruyucularından Başkan Sarıalioğlu’na Ziyaret

Bir grup ortaokul öğrencisi, ilçede başıboş dolaşan sokak hayvanları için harekete geçti.

Bir grup ortaokul öğrencisi, ilçede başıboş dolaşan sokak hayvanları için harekete geçti.

Duyarlı öğrenciler, sokak hayvanlarının daha iyi bir ortamda barınmaları ve sağlıklı yaşamalarına dikkat çekmek için yardım kampanyası başlattı.

Of’ta hayvan sever bir öğrenci grubu Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu’nu makamında ziyaret edip sokak hayvanları için kampanyalarına yardım istedi. Hayvan sever öğrenciler, ilçede hayvanların zehirlenmemesini aksine barınak yapılmasını ve bu hayvanların da yaşam şartlarının iyileştirilmesini istediler. Öğrenciler, belediye olarak da Başkan Sarıalioğlu'ndan hayvan barınağı yapılması ve hayvanlara sahip çıkılmasını istedi.

İmam Hatip Ortaokulu'nda öğrenim gören üç kişilik öğrenci grubu, sokak hayvanlarına yönelik duyarlılıklarını göstermek ve hayvanlara daha iyi yaşam şartları sağlanmasına yardımcı olmak için yardım kampanyası başlattı. Öğrencilerin oluşturduğu farkındalık platformu hayvan hakları ve yaşamsal şartlarını iyileştirmek için bir dizi temasa da başladı. Sokak hayvanlarının yaşam koşullarının düzenlenmesi amacı ile ilçe halkından yardım toplayan küçük hayvan severler, sokak hayvanlarının zehirlenmemesini, hayvan barınağı yapılması taleplerini Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu'na iletti. Barınak yapıldığında gönüllü hayvan severlerin de hayvanların bakımına yardımcı olabileceği ve hafta sonları onlarla ilgilenmek için çalışmalar yapabilecekleri aktarıldı. Çocuklar, acil olarak sokak hayvanları için barınak talep etti.

Öğrencilerin duyarlılığına teşekkür eden Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu da modern şehirlerin hayvan dostu şehirler olduğunu vurgulayarak "Sokak hayvanlarının koruyucusu olacağız. Hayvanlara sahip çıkmak insani bir görev. Hazırlayacağımız projeler ile ilçemizde sahipsiz hayvan bırakmayacağız. Bu hayvanların her türlü bakımı ve rehabilitasyonu konusunda üzerimize düşen görevleri yerine getireceğiz. Sokak hayvanları için duyarlılık gösterdiğiniz için de sizin gibi öğrencilerimizi tebrik ediyorum, topladığınız imzalar ve taleplerinizi dikkate alıp gerekli çalışmaları yaparak, en kısa sürede hayvan barınağı ve ıslah alanını hayata geçireceğiz" şeklinde konuştu.